Samsun'da tramvay kazası! Vatman taburcu edildi: İşte yaralıların son durumu Samsun'da tramvay kazası! Vatman taburcu edildi: İşte yaralıların son durumu

KREDİ KARTINDAN KESİLEN PARAYI GERİ ALMAK İSTEDİ

Edinilen bilgiye göre, kredi kartından kesilen parayı geri almak için bankayı arayan banka emeklisi S.P., kesilen paranın geri yatırılmasını istedi. Devam eden bu süreçte bir kamu bankasından aradığını söyleyen bir kadın, S.P.'ye sizden daha önceden de hesabınızdan para kesildiğini ve hepsinin geri ödenmesi için formaliteden kredi çekilmesi gerektiğini söyledi.

DOLANDIRILDIĞINI ANLAYARAK ŞİKAYETÇİ OLDU

Bunun üzerine S.P., kendisini banka görevlisi olarak tanıtan kadının yönlendirmesi ile mobil bankacılık üzerinden çektiği 127 bin lira krediyi, yine dolandırıcının yönlendirmesi ile 'Ömer Kaymaz' isimli bir şahsın hesabına havale etti. Bu çekilen kredilerin geri ödeneceğini söyleyen dolandırıcı, S.P.'ye bir başka banka hesabından da 127 bin lira daha kredi çektirip yine Ömer Kaymaz isimli şahsın banka hesabına havale ettirdi. Dolandırıldığını anlayan kadın, bankayı arayarak ikinci gönderdiği 127 bin liraya bloke koydurduktan sonra İlçe Emniyet Müdürlüğü Asayiş Büro Amirliğine giderek şikayetçi oldu.
Olayla ilgili başlatılan soruşturma sürüyor.

SAMSUN HABER İLE İLGİLİ İÇERİKLERE GÖZ ATIN