DERECİK MAHALLESİ'NDE KAZA 

İlkadım ilçesi Derecik Mahallesi 23 Nisan Caddesi ile Yıldız Caddesi'nin kesiştiği noktada sürekli kaza oluyor. Yola kontrolsüz çıkan sürücüler maddi ve yaralamalı trafik kazasına yol açıyor.

2 GÜNDE BİR KAZA OLUYOR 

Mahallede bir binanın güvenlik kameralarında kaydedilen görüntülerde 1 ay içerisinde aynı şekilde 4 kaza yaşandı. Kayıt dışı da birçok kazanın yaşandığı söyleyen mahalleliler, neredeyse 2 günde bir kazanın olduğunu, cadde üzerinde araçların hızlarını düşürecek kasise ihtiyaç olduğunu söylediler.

KAZALAR KAMERADA

Güvenlik kameralarınca kaydedilen kazalarda cadde üzerinde hızla giden ve 2 caddenin kesiştiği noktaya kontrolsüz giren sürücüler kaza yaptığı görülüyor. Kazada çevrede bulunan bir binanın duvarı ise sürekli çarpma sonucu yıkılıyor. Kazalar sırasında ise bir binada oturan vatandaşların verdiği tepkilerde "Burada sürekli kaza oluyor" demeleri güvenlik kamerası tarafından kaydedildi.

"KASİS YAPILMALI VE AYNA KONULMALI"

Vatandaş Mehmet Yılmaz, "Burada sürekli kaza oluyor. Yukarıdan gelen araçlar hızlı seyrediyor, yan caddeden gelen araçlar da kontrolsüz yola çıkıyor. Bu şekilde yaralamalı ve maddi hasarlı kazalar yaşanıyor. Kazaların önüne geçilmesi için önlem alınmalı. Yola kasis yapılabilir, kesişen yere de ayna konulabilir. Bunun için herhangi bir can kaybına sebebiyet verilmemesi adına bu tedbirlerin alınması, kasis veya aynanın yapılmasını istiyoruz" dedi.

"ÖNLEMLER ALINABİLİR"

Vatandaş Fatih İnan ise "Buraya kasis yapılabilir. Oval ayna konulabilir. Sürücülerin muhakkak hataları var fakat bu tür önlemler alınabilir. Haftada 2-3 kere kaza oluyor. Hatta 1 günde 3 defa kaza olduğuna denk geldim. Buna bir çare bulunsun istiyoruz" diye konuştu.

Samsun polisi tek tek uyardı! 17 ilçede eş zamanlı çalışma Samsun polisi tek tek uyardı! 17 ilçede eş zamanlı çalışma

İHA

SAMSUN HABER İLE İLGİLİ İÇERİKLERE GÖZ ATIN.