OLAY, ATAKUM'DA MEYDANA GELDİ 

Olay, Samsun’un Atakum ilçesi Denizevleri Mahallesi’nde Golf Kulübü yakınlarında meydana geldi.

3 ÇOCUK HAYATINI KAYBETMİŞTİ 

Söz konusu alan yakın zamanda 3 çocuğun boğularak hayatının kaybetmesinin ardından Samsun Valiliği tarafından ‘Denize girilmesi yasaklı alan’ olarak ilan edilmişti. Ailecek serinlemek için denize giden bir aileden 2 çocuk, yasaklı bölgede denize girince boğulma tehlikesi geçirdi.

Instagram'da bulunan 'Samsun Canlı Haber' hesabımıza dair uyarı! Instagram'da bulunan 'Samsun Canlı Haber' hesabımıza dair uyarı!

CANKURTARANLAR SON ANDA KURTARDI 

Boğulma tehlikesi geçiren çocukları yakınları ve cankurtaranlar müdahale ederek son anda kurtardı. Olay yerine gelen sağlık ekibi tarafından muayeneleri yapılan çocuklar hayati tehlikeleri olmadığı anlaşılınca aileye teslim edildi.

POLİS AİLELERİ UYARDI 

Polisin uyardığı aileler olayın ardından yasaklı bölgeden uzaklaştırılarak, cankurtaranların hizmet verdiği güvenli alanlara yönlendirildi. Boğulma tehlikesi yaşayan aile ise yaşadıkları şokun da etkisi ile sahilden ayrılarak evlerine gitti.

"BURASI YASAKLI BÖLGE"

Görgü tanıkları ise yaşadıkları olayı, “Burası yasaklı bir bölge. Daha önce 3 çocuğun burada boğulduğunu biliyoruz. İleride cankurtaranlı güvenli alanlar var. Oralarda denize girilmesi bizce de daha güvenli. Biz de çocuklarımızla denize geldik ama güvenli de olsa asla çocuklarımızı yalnız bırakmıyoruz” ifadelerini kullandılar.

SAMSUN HABER İLE İLGİLİ İÇERİKLERE GÖZ ATIN.