Emniyet Genel Müdürlüğü eski İstihbarat Daire Başkanı, eski Samsun Emniyet Müdürü Mustafa Aydın, Cumhuriyet’in 100. Yıl Anısı’na  “Renkler arasında” mottosuyla düzenlediği resim sergisinin gelirinin önemli bir bölümünü Samsun’da tedavi için bekleyen 2 SMA’lı çocuk için  bağışladı. 

DEKONTLARI TESLİM ETTİ

Aydın, SMA hastası Osman Buğra Çalışkan ve Havva Karataş'ın babalarıyla buluşarak, sergiden elde edilen gelirin 191 bin lirasını tedavi için bekleyen çocukların hesabına yatırarak, dekontları da ailelere teslim etti.

DUYARLILIK ÇAĞRISI

Aydın, SMA'lı çocukların tedavi masraflarının tamamlanması için Samsunlulara duyarlılık çağrısında bulundu. Aydın, "Daha önce verdiğimiz vaadimizi yerine getirmek üzere çocuklarımızın babalarıyla birlikte bankaya geldik. Bankada hesapta bulunan paraların bu kampanyaların IBAN numaralarına aktardık. Ancak bazı resim alan arkadaşlarımızın hesaba geç intikalleri dolayısıyla hesabı biz kapatmadık. Hesap açık duruyor. İşlem saatinden sonra hesaba ilave olarak gelen paraları da ben tutanakta belirlediğim gibi mevcut olan bu kampanyaların IBAN numaralarına aktaracağım. Ortalama yaklaşık 191 bin lira civarında bir yardımımız dokunmuş oldu. Gönül arzu ederdi ki daha da iyi olsun. Hayata tutunmaya çalışan bu yavrularımızın mutlaka yaşatılması lazım. Bu bizim hem insani, hem toplumsal görevimiz. Samsun ve Samsun'un insanı duyarlıdır. Bu tür yardımdan hiçbir zaman kaçınmaz ve gereken duyarlılığı her zaman gösterir. Ben Samsun sevdalısı bir insanım. Yıllar önce burada iki ayrı zaman diliminde emniyet teşkilatında görev yaptım. İl emniyet müdürlüğü yaptım. insanları, hemşehrilerimi çok yakın planda tanıyorum. Resim alana da almayana da herkese çok teşekkür ediyorum" dedi.

"ZAMANIMIZ DARALIYOR"

SMA'lı Osman Buğra Çalışkan'ın babası Bahtiyar Çalışkan, örnek davranışından dolayı Mustafa Aydın'a minettar olduklarını belirterek, "Kendisi ikamet ettiği şehirden işini gücünü bırakıp bizim evlatlarımızın sesini duyurmak için böyle bir resim sergisi düzenledi. Ben Samsun halkını da, Samsun yardımseverlerini de, iş adamlarını da bu duyarlılığa davet ediyorum. Şimdiden Allah hepinizden razı olsun. Evlatlarımızın zamanı daralıyor. Lütfen görmezden gelmeyin" diye konuştu.

AYDIN'A TEŞEKKÜR

SMA'lı Havva Karataş'ın babası Fatih Karataş da çocuklarına destek olan Mustafa Aydın'a teşekkür ederek şunları söyledi: "Sayın müdürümüz çok güzel bir etkinlik yaptı. serginin gelirinin yüzde 60'ını çocuklarımıza bağışladı. Allah razı olsun. Bütün Samsunluları bu yardıma davet ediyoruz. Çocuklarımızın gerçekten yardıma ihtiyacı var. Ülkemizde olmayan bir ilaç için çocuklarımızı ölüme terk etmemeliyiz. Bize yardım elinizi uzatın. Her çocuk kurtulabilir. Çocukların her geç kaldığı gün ölüme bir adım yaklaşması demektir. Göz yummayalım. Aynı toprakta aynı bayrak altında yaşıyorsak zorda darda olana el uzatmalıyız."

(Havva Karataş)

Samsun’a kar geliyor! İşte tarih Samsun’a kar geliyor! İşte tarih

(Osman Buğra)

NEJLA KAYA

SAMSUN HABER İLE İLGİLİ İÇERİKLERE GÖZ ATIN.