doğa samsun surucu kursu duru
       
5s arslan bilgi

Samsun’da Alarm! Tek Tek Uyardılar

samsunda-alarm-tek-tek-uyarildilar
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Samsun’da Alarm! Tek Tek Uyardılar Samsun İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri vatandaşlara broşür çocuklara da düdük dağıtarak trafik kurallarına uyulması konusunda bilgilendirdi.

Samsun İl Emniyet Müdürlüğü Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü ekipleri, Kurban Bayramı ve yaz tatilinde artan trafik kazalarının önüne geçmek amacıyla, vatandaşlara broşür, çocuklara da ‘kırmızı düdük’ verdi.

WhatsApp Image 2021 07 14 at 13.15.08 1 Ana Manşet

KURALLARA UYALIM

İl Emniyet Müdürlüğü Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü ekipleri, Cumhuriyet Meydanı’nda Kurban Bayramı ve yaz tatili süresince trafik kazaları sonucu meydana gelen can kaybı ve yaralanmaların en aza indirilmesi amacıyla hız ihlalleri başta olmak üzere emniyet kemeri kullanımı ve trafik konuları hakkında vatandaşları bilinçlendirme ve bilgilendirme faaliyeti yaptı.

WhatsApp Image 2021 07 14 at 13.15.08 2 Ana Manşet

ÇOCUKLARA DÜDÜK

Bilgilendirme-bilinçlendirme faaliyetleri kapsamda hazırlanan el broşürleri sürücülere dağıtılırken, araç içerisinde bulunan çocuklara da ‘kırmızı düdük’ hediye edildi. Trafik kuralları hakkında bilgilendirilen çocuklar, kendilerine dağıtılan kırmızı düdükleri ebeveynleri araç kullanırken bir trafik kuralı ihlali yaptıklarında düdüğü çalarak ebeveynlerini uyarmaları amaçlandı.

WhatsApp Image 2021 07 14 at 13.15.09 1 Ana Manşet

DENETİMLER SÜRECEK

Uygulamada bazı sürücülerin emniyet kemeri takmadığı görüldü. Polis ekipleri kemer takmayan sürücüleri uyararak, kısa mesafe de olsa emniyet kemeri takmanın hayat kurtaracağını ifade etti. Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada ise, “Trafik kazalarının önlenmesi noktasında en az denetim faaliyetleri kadar öneme haiz olan eğitim faaliyetlerimiz yıl boyunca ilimizin değişik bölgelerinde devam edecektir”


E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir