Samsun'da Cumhur İttifakı çatısı altındaki AK Parti ve MHP'de büyükşehir ve ilçe belediye başkan adayları açıklandı. Cumhur İttfakı aday tanıtım toplantısının ardından ilan edilen adaylar içinde 9 isim yeniden belediye başkanlığına aday gösterilmedi.

SAMSUN'DA AK PARTİ'NİN ATAKUM VE İLKADIM ADAYLARI 

Ayrıca muhalefetin idaresindeki belediyelerde geçmiş dönemde aday gösterilen adaylar da yeniden aday gösterilmedi. Atakum Belediye Başkanlığına Özlem Maraş, İlkadım Belediye Başkanlığına ise İhsan Kurnaz aday gösterildi. 

9 İSİM YENİDEN ADAY GÖSTERİLMEDİ 

Samsun Büyükşehir Belediyesi'nde Mustafa Demir, Tekkeköy Belediyesi'nde Hasan Togar, Terme Belediyesi'nde Ali Kılıç, Vezirköprü Belediyesi'nde İbrahim Sadık Edis, Ayvacık Belediyesi'nde Halil Kalaycı, Ladik Belediyesi'nde Adnan Topal, Havza Belediyesi'nde Sebahattin Özdemir, Salıpazarı Belediyesi'nde Halil Akgül, Alaçam Belediyesi'nde İlyas Acar yeniden aday gösterilmedi.

Samsun'da korkunç kaza! 3'ü çocuk 8 kişi yaralandı Samsun'da korkunç kaza! 3'ü çocuk 8 kişi yaralandı

HALİT DOĞAN BÜYÜKŞEHİR'E ENDER GÜR ÇARŞAMBA'DA ADAY 

Çarşamba Belediye Başkanı Halit Doğan Büyükşehir Belediye Başkanlığına aday gösterilirken, Çarşamba Belediye Başkanlığı için ise Ender Gür aday olarak gösterildi. 

5 İSİM YENİDEN ADAY GÖSTERİLDİ 

İlçelerde Canik Belediyesi'nde İbrahim Sandıkçı, Bafra Belediyesi'nde Hamit Kılıç, 19 Mayıs Belediyesi'nde Osman Topaloğlu, Kavak Belediyesi'nde İbrahim Sarıcaoğlu, Asarcık Belediyesi'nde ise Şerif Kılağuz yeniden aday olarak gösterildi. 

NEJLA KAYA 

SAMSUN HABER İLE İLGİLİ İÇERİKLERE GÖZ ATIN.