Samsun'da düzenlenen Türkiye Off-Road Şampiyonası İkinci Ayağında BANTBORU Off-Road Team takımında yer alan, yarışın tek kadın pilotu İlayda Hancı Korkut, yarışa eşi Batuhan Korkut ve 16 ayık kızı İlay Korkut ile birlikte katıldı. 

ÜÇÜNCÜ SIRADA TAMAMLADI 

Samsun'un Vezirköprü İlçesinde  '19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı'nın 103. yılı nedeniyle düzenlenen TOSFED 2022 ulusal yarış takviminde yer alan 'Türkiye Off-Road Şampiyonası'nın ikinci ayağı 3-15 Mayıs tarihlerinde Vezirköprü Offroad Kulübü organizasyonunda yapıldı. Yarıştaki tek kadın pilot İlayda Hancı Korkut’un co-pilotluğunu eşi Batuhan Korkut yaptı. Yarışçı çiftin 16 aylık minik kızı İlay da yarışta onlarla birlikte oldu. İlayda Hancı Korkut’un pilotluğu üstlendiği, çamurlu pistlerin başarılı takımı BANTBORU Off-Road Team (BBOT), şampiyonanın ikinci yarışını kendi sınıfında 3. sırada tamamlayarak başarı örneği gösterdi.

"İŞİMİ ÇOK SEVİYORUM"

Yarışlarda kızının da yanında olduğunu ve ortamda büyüdüğünü kaydeden pilot İlayda Hancı Korkut, "Vezirköprü ilçesinde Türkiye Off-Road Şampiyonası'nın  2. ayağında, kendi sınıfımızda üçüncü olduk. Sevdiğimiz işi yapıyoruz. Kızımız da bu ortamda bizimle birlikte büyüyor. Onu da bu spora kazandırıp güçlü bir kadın sporcu olarak yetiştirmek istiyorum" ifadelerini kullandı. Ayrıca şampiyonada bir sonraki yarış, 18 – 19 Haziran tarihlerinde Ankara Doğa Sporları Ve Off- Road Kulübü (ANDOFF) organizasyonunda başkentte yapılacak.

 Esra VURAL-Özel HABER

SAMSUN HABER İLE İLGİLİ İÇERİKLERE GÖZ ATIN.

Ege Eskinazi Samsunspor’da Ege Eskinazi Samsunspor’da