baskaynak Final Okulları cemre
 
5s dikey çarsan HRS Ajans

Samsun’da Adaletsizlik Eylemi!

featured

Samsun’da Adaletsizlik Eylemi! Samsun Tabipler Odası ile Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçileri Sendikası, yapılan maaş düzenlemelerinin tüm sağlık çalışanlarını kapsaması gerektiğini belirterek, eşit hak istedi

Samsun’da bir araya gelen Tabipler Odası ile Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçileri Sendikası, düzenledikleri basın açıklamasında, tüm sağlık emekçilerinin çalışma şartlarının ve ücretlerinin düzeltilmesi için hükümete çağrıda bulundu.

WhatsApp Image 2021 12 03 at 19.57.07 1 Ana Manşet

‘SAĞLIK EMEKÇİLERİNİ GÖRMEYEN DÜZENLEME’

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın duyurduğu ve sadece hekimlere uygulanan ek gösterge ve maaş zammına tepki gösteren sağlık çalışanları Samsun Eğitim ve Araştırma Hastanesi önünde bir araya gelerek ellerinde pankart ve dövizlerle basın açıklaması yaptılar. Basın açıklaması yapan SES Samsun Şube Başkanı Aysel Ocak, “Yıllardır verdiğimiz mücadelemizde sağlık alanının bir ekip işi olduğunu, tüm sağlık emekçilerinin insanca yaşayacak ücretler alması gerektiğinin söylüyoruz. Tüm hekimleri eşitlikle kapsamayan, diğer sağlık emekçilerini görmeyen bir düzenleme getirildi” dedi.

WhatsApp Image 2021 12 03 at 19.57.28 Ana Manşet

‘MÜCADELEMİZ DEVAM EDECEK’

Hükümetin kararını eleştiren Başkan Aysel Ocak, “Hükümetin yaptığı bu değişiklik hekimler bakımından elbette olumludur. Olumsuz yanlarına bakarsak sağlığın ekip hizmeti olduğu gerçeği unutulmuş ve aynı ekipte yer alan sağlık emekçileri arasındaki mali haklar bakımından var olan eşitsizlik daha da eşitsiz bir hale getirilmiştir. Bu değişiklik siyasiler tarafından öyle abartılarak anlatılmaktadır ki, sağlıkta şiddeti körüklemesinden endişe etmekteyiz. Sağlık ekibinin her bireyi için haklarımızı alıncaya kadar mücadeleye devam edeceğiz.” diye konuştu.

SAMSUN HABER İLE İLGİLİ İÇERİKLERE GÖZ ATIN.

WhatsApp Image 2021 12 03 at 19.57.07 Ana Manşet WhatsApp Image 2021 12 03 at 19.57.05 Ana Manşet

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uygulamayı Yükle

Samsun'a Dair Tüm Haberleri Yakından Takip Etmek İçin Uygulamamızı İndirin.