Samsun'da 19 Mayıs coşkusu! O tarihte Yat Limanında Fener Alayı yapılacak. Samsun'da Atakum Yelken ve Yat Spor Kulübü, 18 Mayıs tarihinde 'Rotamız Atatürk' sloganı ile Kurupelit Yat Limanında Fener Alayı gerçekleştirecek.

Samsun haber | Samsun'da Hollandalı turist kazada yaralandı Samsun haber | Samsun'da Hollandalı turist kazada yaralandı

Samsun'da Atakum Yelken ve Yat Spor Kulubü, 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı'nın 103. yılı nedeniyle gerçekleştireceği etkinlikleri açıkladı.

Yapılan açıklamada, 18 Mayıs Çarşamba günü Kurupelit Yat Limanında saat 18:45'te Fener Alayı yapılacağı belirtildi. Fener Alayı kapsamında, teknelerin Atakum Çobanlı İskelesinde toplanacağına yer verilen açıklamada, düzenlenecek etkinlik ile ilgili şu bilgiler verildi.
"Yapılacak Fener Alayı etkinliğine motosikletli gruplar, TAKEV Okulu Bando takımı, Samsun VosVos Grubu katılacak. Program 3 farklı noktadan aynı zamanda başlayacak ve farklı etkinliklerle devam edecek. Bu kapsamda 18 Mayıs günü Peçko Fırını Karşısı sahil bandında 19 Mayıs Halk yürüyüşü saat 19:15'de başlayacak, 19:30'da ise Çobanlı İskelesinde tekneler iskeleden marinaya doğru hareket edecek. Teknelerle meşaleler eşliğinde denizde fener alayı gösterisi ve dilek fenerlerinin gökyüzüne gönderilmesi etkinliği yapılacak." 

SAMSUN HABER İLE İLGİLİ İÇERİKLERE GÖZ ATIN.