doğa calven duru
5s arslan bilgi

Samsun’da 15 Yıllık Hayal, Gerçek Oldu!

Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Samsun’da 15 Yıllık Hayal Gerçek Oldu!  1919 FK Derneği’nin yapmış olduğu Celil Sağır Futbol Akademisi “Öze Dokunuş Projesi”, Samsun’daki futbola yeteneği olan çocuklar için kapılarını açtı, Akademi futbolu çocuklara aşılamak ve futbola yeteneği olan çocukları belirlemeyi hedefliyor

WhatsApp Image 2021 06 26 at 19.17.44 1 Ana Manşet

YOĞUN KATILIM

Samsunspor’un unutulmaz futbolcularından Celil Sağır adını taşıyan 1919 FK Derneği’nin yapmış olduğu, Celil Sağır Futbol Akademisi “Öze Dokunuş Projesi” açılışını gerçekleştirdi. Öze Dokunuş Projesi adıyla çalışmalara başlayacak olan Celil Sağır Futbol Akademisi 4-14 yaş arasındaki sporcuların kayıtlarını alıyor. Açılışa, Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, Adalet Komisyon Başkanı Kemal Alver, Ondokuz Mayıs Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yavuz ÜNAL, Canik Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı, Atakum Belediyesi Başkan Vekili Dilek Çınar, Salıpazarı Belediye Başkanı Halil Akgül, İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, AK Parti İl Başkanı Av. Ersan Aksu, 1919 FK Yönetim Kurulu Başkanı Haluk Tan, Gençlik Spor İl Müdürü İsmail hakkı Kasapoğlu, Eski Samsunspor Başkanı İsmail Uyanık, MÜSİAD Genel Başkan Abdurrahman Kaan, Ticaret Borsası Başkanı Sinan Çakır, Çarşamba Ticaret odası Başkanı, Ahmet Yıkmaz, TÜFAD Başkanı Hakkı Bayrak Federasyon Bölge Müdürü İbrahim Güven, ASKF Başkanı Şener Aydın, Eski AK Parti Samsun Milletvekili Fatih Öztürk, eski Samsunspor futbolcuları, iş insanları ve futbol sever katıldı.

samsunda 15 yillik hayal gercek oldu Ana Manşethaluk tan ve celil sagir Ana Manşet

HAYALLERİMİZİ GERÇEKLEŞTİRDİK

Ufak kum sahası, çim sahası ve suni çim sahası bulunan 3 buçuk 4 dönümlük araziye kurulan futbol akademisinin 3 bölümden oluştuğunu belirten Sağır, “Yıllarca profesyonel futbol oynadım. Samsunspor, Fenerbahçe milli takım da yer aldım. Topu bıraktıktan sonra 15 yıldır böyle bir düşüncemiz, hayalimiz vardı. Hayal kuruyorduk .Hayallerimizi de çok şükür gerçekleştirdik. Bundan sonra amacımız burada yeni nesil karakterli, yetenekli, iyi insanları, iyi bireyleri yetiştirmek istiyoruz. İnşallah nasipse bizim hedefimiz o. Çok güzel bir akademi kurduk. Bu akademide de inşallah çok iyi sonuçlar alacağız diye düşünüyorum” dedi.

Akademideki çalışmalar hakkında konuşan Sağır, “Bizim ilk etapta 1919 Futbol Kulubü diye amatör bir kulübümüz var. Burdaki amacımız yetiştirdiğimiz evlatlarımızı yarışmacı gruplarda maç tecrübesi kazandırmak anlamında bu kulübü kurduk. İnşallah 1 yıl eğitim verdikten sonra daha sonra yarışmacı gruplara da onları aktarıcaz. Bunu yaparken bize inanılmaz destekler sunan özellikle Gençlik Spor Bakanlığı bize çok büyük desteklerde bulundu. Onların sayesinde etkinlikler düzenleyeceğiz. Doğa yürüyüşümüz olacak. Turnuvalarımız olacak. Eksta tanışma turnuvaları olacak. Futbolcuların, ailelerin, çocukların birbirleriyle iletişim kurması için ailelerle ilgili çalışmalarımız var” diye konuştu.

haluk tan scaled Ana Manşet

ÇOCUKLAR GELECEĞİMİZ

Haluk Tan, “Biz iş adamıyız yatırımı yaparız. Biz buraya yatırımı yaparken birazda sosyal proje olarak düşündüğümüz bir iş ki öze dokunuş projesi anlamında spor bakanlığımızda bu işin içerisinde o yüzden biz bu işi yaparken gerçekten herkesin emeğinin olması gerektiğini herkesin elini taşının altına koyması gerektiğini herkesin gönülden sevgiyle bu işin içinde olması gerektiğini düşünüyorum. Çocuklarımız bizim geleceğimiz gerçekten sağlıklı nesillere zihinsel ve fiziksel olarak da çok ihtiyacımız var o yüzden inşallah bu tesis de bunlara bir damla da olsa katkı sağlarsa ülkemiz adına çok sevineceğiz” dedi.

demir Ana Manşet

TEBRİK EDERİM

Başkan Demir, “Canik’e çok güzel bir tesis kazandırılmış. Futbol her alanda çok önemli bu bağlamda Haluk Tan ve Celil Sağır’ı açmış oldukları futbol okulu için tebrik eder başarılarının devamını dilerim” diye konuştu.

ibrahim sandikci Ana Manşet

ÇOK HEYECANLANDIK

Canik Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı, “Canik ilçemizde böyle bir futbol okulunun açılmasından mutluyuz. Proje bize ilk anlatıldığında çok heyecanlanmıştım. Gençlerimize çok ciddi önem veriyoruz. Bu bölgemiz gelişmeye hızla devam ediyor. İlçemizin nüfusa baktığımızda da genç bir nüfusumuz var. Dolayısıyla böyle bu tür tesisin profesyonellerle yapılması bizi mutlu etti. kendilerine teşekkür ediyorum böyle bir tesisi ilçemize kattıkları için” dedi.

kasapogluuu Ana Manşet

FUTBOLLA ANILAN ŞEHİR

Gençlik Spor İl Müdürü İsmail Hakkı Kasapoğlu, ” Samsun spor tesisleri anlamında oldukça geniş bir yelpazeye sahip. Futbol noktasında bizim suni ve toprak sahalar noktasında ihtiyaçlarımız vardı ve yavaş yavaş sahalarımız oluşmaya başladı. Celil Sağır Futbol Akademisi’nin de Samsun futboluna çok büyük katkısı olacak. Projede bakanlığımızın da desteği var. Çünkü Samsun futbolla anılan bir şehir. İnşallah burası alt yapıya hizmet yapacak. Emeği geçen herkese teşekkür ederim” diye konuştu.

44A5F1AD 1EB5 4F91 8DD1 92DB0DBBE342 Ana Manşet

ÇOK BAŞARILI OLACAK

Eski Samsunspor Başkanı İsmail Uyanık, “Celil benim hayatımda çok önemli birisidir. Uzun bir dönem Samsunspor’da beraberdik. Celil çok büyük işler yaptı. Çok büyük takımlarda oynadı. Onun Samsunspor sevgisini çok iyi biliyorum. Bugün Haluk Tan ile birlikte son derece fonksiyonel bir okul kurdu. Samsun’un çocuklarının özel yeteneklerini Serkan gibi Celil gibi onların kendi yeteneklerini birebir çocuklara verebilecekleri bu tesisi açmalarında mutlu oldum. Bundan sonraki hayatında buradan yürüyerek çok başarılı olacağına inanıyorum” ifadelerini kullandı.


E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir