doğa yataks cemre
 
5s dikey akın bilgi

Samsun’da 10 Kasım Programı Belli Oldu! Minnet ve Özlemle Anılacak

Samsun'da-10-Kasım-Programı-Belli-Oldu
Daha Fazla Göster

Samsun’da 10 Kasım Programı Belli Oldu! Minnet ve Özlemle Anılacak Samsun’da, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün 83. ölüm yıl dönümü törenleri, Atatürk Onur Anıtı’nda başlayacak.

 

Türkiye Cumhuriyeti’nin Kurucusu, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk, 83. ölüm yıl dönümünde yurt genelinde olduğu gibi Samsun’da da anılacak.

Samsunda 10 Kasim Programi Belli Oldu Minnet ve Ozlemle Anilacak 5 Ana Manşet

SAYGI DURUŞU
Türkiye Cumhuriyetinin kurucusu Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk, 83 yıl önce 10 Kasım 1938 sabahı gözlerini hayata yumdu. Atatürk’ün ölüm yıl dönümü törenleri Samsun’da saat 09.00’da Atatürk Onut Anıtı’na çelenk sunumu ile başlayacak. Saat 09.05’te siren sesi eşliğinde saygı duruşunda bulunulacak törende, İstiklal Marşı’nın okunması ve bayrağın göndere çekilmesinin ardından Vali Doç. Dr. Zülkif Dağlı, Anıt Şeref Defteri’ni imzalayacak.

Samsunda 10 Kasim Programi Belli Oldu Minnet ve Ozlemle Anilacak 4 Ana Manşet

ATATÜRK FOTOĞRAFLARI SERGİSİ
Atatürk Kültür Merkezi Devlet Güzel Sanatlar Galerisi’nde saat 09.15’te Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün fotoğraflarının yer aldığı sergi ziyaretçilere açık olacak.

Samsunda 10 Kasim Programi Belli Oldu Minnet ve Ozlemle Anilacak 1 Ana Manşet

ATA’NIN SEVDİĞİ ŞARKILAR
Saat 09.30’da ise Atatürk Kültür Merkezi Büyük Salonu’nda düzenlenecek programda saygı duruşu ve İstiklal Marşı okunacak. Aziz Atik Fen Lisesi Tarih Öğretmeni Fatih Kıran, günün anlam ve önemine ilişkin bir konuşma gerçekleştirecek. Daha sonra Aziz Atik Fen Lisesi’nce düzenlenen oratoryoda Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün sevdiği şarkılar icra edilecek. Program resim sergisi ile son bulacak.

 

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir