banner1518

banner1365

banner1526

banner1499

banner1496

banner1324

SAMULAŞ'ın, 15 milyona ihtiyacı var

banner1357

Samsun Büyükşehir Belediye Meclisi Haziran Ayı toplantısında,  ulaşıma 3 yıldır zam yapılmadığı ve artan maliyetler sebebiyle SAMULAŞ'ın 15 milyon liraya ihtiyacı olduğu belirtildi

SAMSUN 17.06.2019, 17:46
752
SAMULAŞ'ın, 15 milyona ihtiyacı var
banner1353
banner1375

Samsun Büyükşehir Belediye Meclisi Haziran Ayı 12'inci Birleşimin 1'inci Oturumuna ait toplantı, Büyükşehir Belediye Başkanvekili Nihat Soğuk başkanlığında, Cumhuriyet Meydanı’nda bulunan meclis binasında gerçekleşti. 
Toplantıda 1'i gündem dışı olmak üzere 35 gündem maddesi görüşüldü. Mecliste, 3 gündem maddesi karara bağlanırken, geri kalan 32 gündem maddesi ilgili komisyonlara oy birliği ile havale edildi.

SAMULAŞ'A 15 MİLYON LAZIM
Mecliste Samsun Proje Ulaşım İmar İnşaat Yat. Sanayi ve Tic. A. Ş.(SAMULAŞ) tarafından son 3 yıl içerisinde birçok gider kaleminde artış olmasına rağmen ulaşıma zam yapılmadığı belirtildi. Maliyetlerde artış ve üniversite kampüs içi hattının devreye alınması, sistemin modernizasyon ile altyapı iyileştirme çalışmaları sebebiyle 15 milyon liraya ihtiyaç duyduğu belirtildi. Ancak SAMULAŞ'ın mali verilerinin incelenmesi neticesinde 5 milyon 400 bin borçlanması uygun görüldü. 
Bu nedenle SAMULAŞ’a 5 milyon 400 bin borçlanma yetkisi verilmesi, bankalardan alınacak kredilerle ilgili sözleşmelerde kefil olması ve Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir’ in bankalar ile kredi veren kuruluşlar nezdinde sözleşme ve taahhütnameleri belediye adına kefaleten imzalamaya yetkili kılınması teklifi ilgili komisyona oy birliği ile komisyona havale edildi. 

ÜYELER BELİRLENDİ
Mecliste ilk gündem maddesi olarak Samsun Gıda Organize Sanayi Bölgesi Müteşebbis Heyetine 3 asil üye seçildi. Yapılan oylama sonucu; Nihat Soğuk, Hasan Uzunlar, Mustafa Boyacı asil üye olarak seçilirken, Yazı İşleri ve Kararlar Dairesi Başkanlığı için komisyon üyesi olarak Hasan Uzunlar  oy birliği ile seçildi. 
Ayrıca yarın Büyükşehir Belediye Binasında ilgili maddeler, komisyonda görüşülerek meclise havale edilecek.

Merve İLHAN 

Yorumlar (3)
sefer 1 yıl önce
para lazım olduğu için mi tranvay sefer sayıları azaltıldı. 10 tl yapın.
Mahmut Yılmaz 1 yıl önce
İşiniz gücünüz zamYazık bu millete
nur usta 1 yıl önce
suriyeli ve iraklilardan da para alsinlar guvenlik gorevlileri akraba ve tanidiklarini turnikeden bedava gecirmesin durumu iyi olan 65 yas ustune bedava ulasim kalksin cok maas alana indirim kalksin eger asgari ucretli tam bilet verebiliyorsa diger meslek gruplari hayli hayli verir