banner1313

banner1300

banner1334

Samsun'da yakalandılar! Utanmıyorlar - Samsun Haber

Samsun'un Atakum ilçesinde Atakum Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri ilçenin en işlek caddelerinde dilenci operasyonu düzenledi. Operasyonda 13 dilenci yakalandı. 

SAMSUN 09.08.2019, 16:23 09.08.2019, 16:47 Ceylan
Samsun'da yakalandılar! Utanmıyorlar - Samsun Haber

Atakum Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, Kurban Bayramı öncesinde hastane ve cami önlerinde dilenen kişilere yönelik operasyon düzenledi. İlçenin en işlek caddelerine dağılan 4 zabıta ekibi, cuma namazı sonrasında sayıları artan dilencileri tek tek araçlara bindirdi. Sabah saatlerinde başlayan operasyon gün boyunca sürerken, operasyonda 13 dilenci yakalandı. Şahısların üzerinden çıkan ve dilencilik yoluyla elde edilen paralar ise tutanak tutularak kamuya teslim edildi. 

Vatandaş tepkili 

Çeşitli noktalardan alınarak Atakum Belediyesine getirilen dilencilerin üzerileri arandı ve tutanak tutularak kabahatler kanunu kapsamında cezai işlem uygulandı. Dilencilerin Atakum Belediyesine getirilişi sırasında belediye önündeki bazı vatandaşlar dilencilere tepki gösterdi. Bir vatandaş, “Hem duygu sömürüsü yapıyorsunuz hem de yakalanınca kızıyorsunuz” ifadelerini kullandı. Uygulama esnasında zabıta memurlarının dilencileri araçlara götürdüğüne şahit olan bazı vatandaşlarsa denetim için teşekkür ederek, Atakum'da dilencilere müsaade edilmemesi konusunda hassasiyet gösterilmesini istedi.

 

Yorumlar (0)