banner1365

banner1496

banner1499

banner1334

Samsun'da esnafın karanlık isyanı - Samsun Haber

banner1357

Samsun'un Gazi Caddesi esnafı, 3 gündür yaşanan elektrik arızası nedeniyle karanlıkta kaldı. Çarşı esnafı, "Koronadan sonra dükkanlarımız karanlık olduğu için müşteri gelmiyor. Perişan olduk" diye isyan etti

SAMSUN 19.03.2020, 13:33 19.03.2020, 13:57 Ayşe Çolak
Samsun'da esnafın karanlık isyanı - Samsun Haber
banner1353
banner1375

Samsun'un İlkadım ilçesi Gazi Caddesi'nin Mecidiye Çarşısı ile kesiştiği bölgede belirlenemeyen bir arızadan kaynaklandığı öğrenilen elektrik kesintisi, bölgedeki esnafı perişan etti. Çarşı esnafı koronavirüs nedeniyle zaten müşteri sıkıntısı çektiklerini belirtirken, "Günlerdir yaşanan bu elektrik kesintisi de üzerine tuz biber oldu" diyerek isyan ettiler.

KORKUÇ DURUMDAYIZ 

İlkadım ilçesi Mecidiye Çarşısı bölgesinde yaşanan arıza,  esnafı çileden çıkardı. 3 gündür yaşadıkları elektrik kesintisi nedeniyle zor durumda kaldıklarını belirten çarşı esnafı, "Koronavirüs nedeniyle zaten müşterilerimiz azaldı. Adeta sinek avlıyoruz. Üstüne üstlük bir de 3 gündür elektrik kesintisi nedeniyle perişan olduk.  Korkunç derecede zor durumda kaldık. El fener ve mumla ile iş yapmaya çalışıyoruz.  Kesintinin nedenini bilmiyoruz. Arızanın ne zaman giderileceği de belli değil. Hiç bir şekilde iletişim kuramıyor, internet kullanamıyor ve satış yapamıyoruz. Perişan olduk" diyerek tepkilerini dile getirdi.

ÇÖZÜM BEKLİYORUZ

Mecidi Çarşısı'ndaki birçok pasajda elektrik kesintisi nedeniyle dükkanların karanlıkta kaldığını belirten Ahmet Yazar, "Mumla, elektrik feneri ya da ışıldaklarla dükkanlarımızı aydınlatmak zorunda kalıyoruz. Kablolarda sıkıntı olduğu söylendi ama ne zaman çözüleceğine ilişkin birşey söyleyen olmadı. Bu durumun biran önce çözülmesi lazım. Yetkililerden yardım bekliyoruz" dedi.

Dilber BAHADIR
 

Yorumlar (0)