banner1313

banner1346

banner1345

banner1334

Özel çocuklara 'Özel Bakım'

Samsun Mesleki Eğitim Merkezi öğrencileri, Canik Özel Eğitim Uygulama Okulu'ndaki ilkokul ve ortaokul düzeyindeki öğrencilere saç bakımı yaptı

SAMSUN 13.01.2019, 12:48 13.01.2019, 12:51

Samsun Mesleki Eğitim Merkezi'ndeki bir grup öğrenci, Canik Özel Eğitim Uygulama Okulu'na giderek burada uygulamalı eğitim gören özel öğrencilerin saç bakımlarını gerçekleştirdi. İlkadım İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile Canik İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'nce gerçekleşen program sonrasında, Canik Özel Eğitim Uygula Okul Müdürü Hüseyin Yoldaş ve öğretmenler öğrencileriyle birlikte pasta keserek kutlama yaptı.

BECERİLER KAZANDIRIYORUZ 
"Sosyal etkinlikler bizim varoluş sebebimizdir" diyen, Canik Özel Eğitim Uygulama Okulu Müdürü Hüseyin Yoldaş, "2017- 2018 yılından eğitim öğretime başlayan bir okuluz. Orta ve ağır düzeyde zihinsel engeli bulunan ve otizm tanısı bulunan toplamda 74 öğrencilerimize hizmet veren ilkokul ve ortaokul kademesindeyiz. İdarecilerimizle birlikte toplam 27 personeliz. Öğrencilerimizi araçlarımızla sabah evlerinden alıyor, daha sonra da evlerine bırakıyoruz. Bu tür sosyal etkinlikler bizim varoluş sebebimizdir. Toplumsal yaşam becerileri kazandırmaya çalışıyoruz. Çocuklarımız toplum içerisinde olmanın hazzını yaşıyorlar. Biz bunun yanında bazen alışveriş için market ve pazar gibi ziyaretlerde bulunuyoruz. Ev, pastane gibi ziyaretlerimizle birlikte toplumun vazgeçilmez parçasıyız. 1 ay öncesinde ağız ve diş sağlığı başhekimi ile birlikte burada öğrencilerimizin tedavisini sağladı. Onun haricinde öğrencilerimizle birlikte turşu kurduk. Biz burada hizmet vermekten, bir şeyler kazandırmaktan son derece memnunuz" dedi.  

ÇOK MEMNUNUZ 
Etkinliklerden memnun olduğunu söyleyen Samsun Mesleki Eğitim Merkezi Öğretmeni Malik Güleçyüz ise, "Bugün Canik Özel Eğitim Uygulama Okulu'na geldik. Öğrencilerimiz kuaförlük konusunda işi bilen ekiptir. Kız ve erkek öğrencilerimizin istedikleri saç modellerine göre uygulamalar yapıyoruz. Bu gibi etkinlikleri çok sık düzenliyoruz ve bu tür etkinliklerden çok memnunuz. İnşallah devam edeceğiz" ifadelerini kullandı. 

Haber: Hande ONAT - Emre ÖNCEL 

Yorumlar (0)
17°
az bulutlu
Namaz Vakti 17 Eylül 2019
İmsak 04:43
Güneş 06:09
Öğle 12:34
İkindi 16:04
Akşam 18:50
Yatsı 20:11