doğa area cemre
 
5s dikey izosam bilgi

Samsun Valisi Zülkif Dağlı’dan Talimat! “Teyakkuzda Olun”

vali-daglidan-talimat1008
Daha Fazla Göster

Samsun Valisi Zülkif Dağlı’dan Talimat! “Teyakkuzda Olun” Samsun Valisi Doç. Dr. Zülkif Dağlı, sel felaketine karşı, tedbirli ve teyakkuz halinde olunması talimatını verdi

Samsun Valisi Doç. Dr. Zülkif Dağlı, orman yangınları ve sel felaketlerine karşı kaymakam ve kurum müdürlerine ‘tedbirli ve teyakkuz halinde olmaları’ uyarısında bulundu.

11 vali 2 scaled Ana Manşet

RİSKLER GÖRÜŞÜLDÜ

Günlerdir yapılan uyarılar sonrası Samsun’da 8 Ağustos Pazar gününden itibaren aşırı yağışlar etkili oldu. Yağışların ardından birçok bölgede su birikintisi olurken, bazı dereler taşma noktasına geldi bazı evlere de su bastı. Yaşanan gelişmelerin ardından Vali Zülkif Dağlı başkanlığında, ilçe kaymakamları ve ilgili kurum müdürlerinin katılımıyla gerçekleştirilen toplantıda orman yangını ve sel riskine karşı tedbirler, görüşüldü. Vali Dağlı, bir süredir ülkenin birçok noktasında meydana gelen orman yangınları ve sel felaketlerine karşı, kaymakamlara tedbirli ve teyakkuz halinde olmaları talimatını verdi. Dağlı, vatandaşlara da bu konularda dikkatli ve duyarlı olmaları çağrısında bulundu.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir