doğa calven cemre
 
5s dikey arslan bilgi

Samsun Valisi Zülkif Dağlı, ‘Tarım Varsa Geleceğimiz Var’

Samsun-Valisi-Zülkif-Dağlı,-'Tarım-Varsa-Geleceğimiz-Var'
Daha Fazla Göster

Samsun Valisi Zülkif Dağlı, ‘Tarım Varsa Geleceğimiz Var’ Samsun Valisi Zülkif Dağlı, “Bir yılı aşkın süredir yaşadığımız pandeminin de net bir şekilde ortaya koyduğu üzere, tarım varsa geleceğimiz var diyoruz.” ifadesinde bulundu

20211014 2 50438564 69648789 Samsun

Samsun Valiliğinden yapılan yazılı açıklamaya göre, Vali Dağlı, Tarım ve Orman İl Müdürlüğünü ziyeret etti. Dağlı, Bafra ve Çarşamba Ovaları ile Karadeniz’e kıyısı bulunan Samsun’un bitkisel, hayvansal ve su ürünleri üretimi konusunda önemli bir yere sahip olduğunu ifade etti.

20211014 2 50438564 69648788 Samsun

Tarımın salgın sürecinde öneminin daha da ön plana çıktığına işaret eden Dağlı, şunları kaydetti:

“Bir yılı aşkın süredir yaşadığımız pandeminin de net bir şekilde ortaya koyduğu üzere, tarım varsa geleceğimiz var diyoruz. Bu bağlamda, yapılan destekler, projeler ve tarımsal eğitim çalışmalarının yanı sıra yeni teknolojilerin uygulanması, yaygınlaştırılması ve geliştirilmesinin üretimimizi daha da artıracağı inancıyla, tüm imkanlarımızla üreticimizin her zaman yanında olacağız. Aynı zamanda gıda ve su ürünleri denetimleriyle de halkımıza en sağlıklı ürünü sağlamaya devam edeceğiz.”

Dağlı, ziyarette çiftçilerin karşılaştığı problemlerin hiç beklemeden çözüme kavuşturulmasını, çiftçilerin yerinde ziyaret edilerek varsa sorunlarının dinlenmesi talimatı verdi.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir