Samsun Valisi Orhan Tavlı, 5 ayrı OSB toplantısı gerçekleştirdi. Tavlı, OSB'lerin Samsun'un kalkınmasında öncü olacağını açıkladı.

Vali Tavlı’nın başkanlığında ilk toplantı Samsun Gıda OSB için gerçekleşti.Vali Tavlı, Gıda OSB'nin konumu ve sağladığı avantajlarla yatırımcısına cazip olanaklar sunduğunu belirtti. Tavlı, “Alanın genişlemesiyle birlikte çok sayıda yatırımcımızdan parsel tahsis talebi almaya devam ediyoruz. Gıda OSB, ilimiz ve ülkemizin gelişmesi, kalkınması için önemli katkılar sunacak” dedi.

"İSTİHDAM İVME KAZANACAK"

Vali Tavlı, Bafra OSB ve Bafra Tarıma Dayalı İhtisas Sera OSB toplantısında da "Bafra’daki tarım potansiyelinin sanayi sektörüyle birleşmesinin çok önemli olduğunu vurgulayarak, “İlçede faaliyet gösteren iki OSB, gerek tarıma dayalı sanayi gerekse diğer sanayi kollarında yatırımcılara büyük bir yatırım fırsatı sunuyor. Bafra OSB'de üretilecek nitelikli ve katma değeri yüksek ürünlerle ihracatın ve buna bağlı olarak da istihdamın artırılmasına büyük bir katkı sağlayacak” diye konuştu. Daha sonra Samsun Merkez OSB Yönetim Kurulu Toplantısı’na başkanlık eden Vali Tavlı, “İlimizde OSB yatırımlarının artması büyük önem arz ediyor. Ülkemizin ve ilimizin ekonomik olarak gelişerek, kalkınmasında öncü rol üslenen OSB'lerin genişlemesi, üretim, istihdam ve ihracatın artması için hep birlikte çalışıyoruz. Amacımız, yatırımcılarımızı her anlamda destekleyerek, vatandaşlarımıza daha çok iş imkanı sağlamak, istihdam oranına büyük bir ivme kazandırmaktır" diye konuştu.

"ÇARŞAMBA OSB CAZİBE MERKEZİ OLACAK"

Vali Tavlı,ardından Çarşamba OSB Yönetim Kurulu toplantısında, “Çarşamba OSB, ilçemiz, ilimiz ve ülkemiz ekonomisine önemli katkılar sağlayacak potansiyele sahip. Elini taşın altına koyan tüm yatırımcıları her anlamda destekleyeceğiz. Yatırımcıların işlerini kolaylaştırmak ve önlerindeki engelleri kaldırmak için çalışmalara ara vermeden devam edeceğiz” dedi. Vali Tavlı son olarak Tekkeköy’de yaklaşık 260 hektar alanda faaliyet gösterecek olan Yeni OSB'nin Yönetim Kurulu Toplantısı’nı gerçekleştirdi. Yeni OSB'nin, kara, deniz, hava ve demiryolu olmak üzere 4 ulaşım ağına oldukça yakın olması sebebiyle önemli bir cazibe merkezi olacağını ifade eden Tavlı, OSB’nin Samsun ve Türkiye  ekonomisine büyük katkılar sağlaması temennisinde bulundu. 

Bafra'da araç sürücülerine ceza yağdı Bafra'da araç sürücülerine ceza yağdı

GÜRKAN SARIKAYA

SAMSUN HABER İLE İLGİLİ İÇERİKLERE GÖZ ATIN.