Samsun Valisi Orhan Tavlı, acil yardıma ihtiyacı olanlara engel olunmaması için 112 numarasının asılsız aramalarla meşgul edilmemesi gerektiğini belirterek vatandaşlara hassasiyet çağrısında bulundu.

Samsun'da, 2024 yılı 1. Olağan Acil Çağrı Hizmetleri İl Koordinasyon Komisyonu Toplantısı, Vali Orhan Tavlı'nın başkanlığında, kurul üyelerinin katılımıyla gerçekleştirildi. Acil çağrı hizmetlerinin etkin, verimli ve hızlı bir şekilde sunulması, ilgili birimler arasındaki iş birliği ve koordinasyonun sağlıklı bir şekilde yürütülmesi konularının görüşüldüğü toplantıda Vali Tavlı, 1 Eylül 2023-12 Şubat 2024 tarihleri arasında 112 Acil Çağrı Merkezi'ne gelen 645 bin 595 çağrının yüzde 60’ının asılsız çağrılardan oluştuğunu söyledi. Vali Tavlı, acil yardıma ihtiyacı olanlara engel olunmaması için 112 numarasının asılsız aramalarla meşgul edilmemesi çağrısında bulundu.

Uzman Dr. Orhan Akdeniz'den hayati uyarı: "Kayropraktik 'kütletme tedavisi' değildir" Uzman Dr. Orhan Akdeniz'den hayati uyarı: "Kayropraktik 'kütletme tedavisi' değildir"

Toplantının ardından Vali Tavlı, 112 acil çağrı numarasının farkındalığını artırmak amacıyla her yıl 11 Şubat'ta kutlanan '112 Günü' dolayısıyla 112 Acil Çağrı Merkezi Müdürlüğü'nü ziyaret etti. Vali Tavlı, acil yardım çağrısı alındıktan sonra ekiplerin en kısa sürede ilgili adrese ulaşması noktasında göstermiş oldukları gayret için 112 Acil Çağrı Merkezi çalışanlarına teşekkür ederek, 112 Günü'nü kutladı.

ELVAN İLHAN

SAMSUN HABER İLE İLGİLİ İÇERİKLERE GÖZ ATIN.