doğa sürücü kursu cemre
 
5s dikey arslan bilgi

Samsun Valisi Dağlı’dan Açıklama: ‘Şu An Sadece Kısmi Sınıf Karantinaları Uygulanıyor’

Samsun Valisi Dağlı'dan Açıklama 'Şu An Sadece Kısmi Sınıf Karantinaları Uygulanıyor'
Daha Fazla Göster

Samsun Valisi Dağlı’dan Açıklama: ‘Şu An Sadece Kısmi Sınıf Karantinaları Uygulanıyor’ Samsun Valisi Doç. Dr. Zülkif Dağlı, okullar pozitif vakaların olduğunu, kısmi sınıf karantinalarının uygulandığını belirterek, durumun kontrol edilebilir durumda olduğunu söyledi

AW428106 02 Samsun

Samsun Valisi Doç. Dr. Zülkif Dağlı’nın başkanlığında gerçekleştirilen ‘Eğitim Değerlendirme Toplantısı’nda okullarda ortaya çıkan koronavirüs vakalarının son durumu, aşılama çalışmaları ve uygulanan güvenlik tedbirleri görüşüldü.

AW428106 02 Samsun

TAVİZ VERİLMEMELİ
Yüz yüze eğitimin bir daha asla kesintiye uğramaması ve geleceğimizin teminatı çocukların okullarından uzak kalmaması için gayret gösterdiklerini belirten Vali Dağlı, “Okullarımızda pozitif vakalar olmakla birlikte şu an sadece kısmi sınıf karantinaları uygulandığını ve durumun kontrol edilebilir durumda. Okul servislerinden kantinlere ve sınıflara kadar maske, mesafe ve temizlik kurallarına riayet edilmesi konusunda gerekli tedbirler alındı. Ancak burada; öğrenci velilerimiz başta olmak üzere toplumun tüm kesimlerine önemli bir sorumluluk düşüyor. Samsun’da bugün itibarıyla ilk doz aşılamada yüzde 86,7, ikinci dozda ise yüzde 71 oranına ulaştık ama bu oranları en kısa sürede çok daha yukarılara çıkarmamız gerekiyor. Bunun için kıymetli vatandaşlarımızı bundan önce olduğu gibi bundan sonra da aşılama çalışmalarına destek olmaya davet ediyor, halen büyük bir öneme sahip olan maske, mesafe ve temizlik kurallarından asla taviz vermemelerini özellikle istirham ediyorum” ifadelerini kullandı.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir