doğa yataks cemre
 
5s dikey akın bilgi

Samsun Valisi Dağlı Çarşamba OSB’de ‘Cazibe Merkezi Oldu’

Vali-Dağlı--Çarşamba-OSB'de-'Cazibe-merkezi-oldu11'
Daha Fazla Göster

Samsun Valisi Dağlı Çarşamba OSB’de ‘Cazibe Merkezi Oldu’ Samsun Valisi Doç. Dr. Zülkif Dağlı, Çarşamba OSB’nin gerek konumu gerekse sağladığı diğer avantajları nedeniyle yatırımcılar için cazibe merkezi haline geldiğini söyledi

Çarşamba Organize Sanayi Bölgesi (OSB) alanında incelemelerde bulunanan Samsun Valisi Doç. Dr. Zülkif Dağlı, “Çarşamba OSB’nin gerek konumu gerekse sağladığı diğer avantajları nedeniyle yatırımcılar için cazibe merkezi haline geldi. Parsellerin tamamına yakınının tahsisini gerçekleştirdiğimiz OSB’de bazı firmalarımız inşaatına başladı” dedi.

Samsun Valisi Dagli Carsamba OSBde Cazibe Merkezi Oldu1 1 scaled Ana Manşet

ALT YAPI İHALESİ YAKINDA
Samsun Valisi Doç. Dr. Zülkif Dağlı, Çarşamba OSB toplantısına katıldı. Toplantının ardından OSB alanında incelemelerde bulunan ve ardından önemli açıklamalar yapan Vali Dağlı, “OSB’nin kara, deniz, hava ve demiryolu olmak üzere 4 ulaşım ağına, Samsun Merkez OSB ve sanayi sitelerine yakın olması, konumu itibarıyla OSB’yi çok cazip hale getirmektedir. Tüm bu fırsatların dışında OSB zeminin düz olması yatırımcılarımız için bir başka avantajdır. OSB’nin kurulacağı alanda temizlik ve düzenleme işlemleri tamamlanarak alt yapı inşaatı için hazır hale getirilmiştir. 2022 yılı içerisinde alt yapı ihalesinin yapılmasına müteakip arazide alt yapı işlerinin yapımına başlanılmasını öngörmekteyiz. Gerek alt yapı gerekse üst yapı projelerimiz ile buranın yatırımcılarımız tarafından örnek gösterilecek bir OSB olmasını sağlayacağız inşallah” dedi.

Samsun Valisi Dagli Carsamba OSBde Cazibe Merkezi Oldu1 5 scaled Ana Manşet

‘BÜYÜK KATKI SAĞLAYACAK’
“OSB’nin gerek konumu gerekse sağladığı diğer avantajları nedeniyle yatırımcılar için cazibe merkezi haline geldiğini ve planlanan sanayi parselinin 3 katı kadar talep alındığını, bu nedenle OSB’de ihracata dayalı ve yüksek katma değerli ürün üretimi yapan firma ve sektörlerin bulunmasına özen göstereceğimizi daha önceki açıklamalarımızda belirtmiştik” diyen Vali Dağlı sözlerine şunları ekledi:
“Parsel tahsis talebinde bulunan firmalarımızla birebir görüşerek belirlediğimiz kriterlere göre değerlendirmelerimizi yaptık. Yapacağımız alt yapı inşaatı ile birlikte kendi fabrika inşaatlarına başlayacak ve 24 ay içerisinde işletmesini açacak şekilde firmalarımızın taahhütlerini aldık. Parsellerinin tamamına yakınının tahsisini gerçekleştirdiğimiz OSB’de bazı firmalarımız inşaatına da başladı. Çarşamba OSB’nin, başta ilçemiz olmak üzere ilimizin genelinde üretim, istihdam ve ilimizin ihracatının artmasına büyük bir katkı sağlayacağına inancım tamdır” diye konuştu.

Samsun Valisi Dagli Carsamba OSBde Cazibe Merkezi Oldu1 4 scaled Ana Manşet

MESLEK LİSESİ DE YAPILACAK
Vali Dağlı ayrıca, yatırımcıların teknik personel ihtiyacının karşılanması amacıyla da OSB parselleri arasında bulunan alana meslek lisesi yapılması için Milli Eğitim Bakanlığı’na başvuru yapıldığını, konu ile ilgili olarak sürecin devam ettiğini kaydetti. Toplantıya Çarşamba Kaymakamı Doç. Dr. Şükrü Yıldırım, Çarşamba Belediye Başkanı Halit Doğan, Çarşamba Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ahmet Yılmaz ve idari amirler katıldı.

Samsun Valisi Dagli Carsamba OSBde Cazibe Merkezi Oldu1 3 scaled Ana Manşet

Samsun Valisi Dagli Carsamba OSBde Cazibe Merkezi Oldu1 2 Ana Manşet

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir