Samsun Valiliği'nin talimatları doğrultusunda sahil güvenlik, polis, itfaiye, AFAD ve sağlık ekipleri, 30 kilometrelik sahil şeridinde boğulma vakalarını önlemek ve can kaybının yaşanmaması için aralıksız çalışıyor.

EKİPLER DEVRİYEDE 

Sahil Güvenlik Karadeniz Bölge Komutanlığı ekipleri hem helikopterle hem de denizde kontrollerini sürdürürken, polis de boğulma vakalarına karşı vatandaşla birebir iletişim kurarak rip akıntısı hakkında bilgi veriyor, açıklarda yüzülmemesi için uyarılarda bulunuyor, broşürler dağıtıyor. Deniz polisi ve İtfaiye Daire Başkanlığı'na bağlı personel de hem denizde hem sahil bandında devriye atarak yaşanması olası boğulma vakalarına karşı önlem alıyor. Sağlık ekipleri ve AFAD personeli de yaşanabilecek boğulma olaylarına karşı hazır bekliyor. 

ARALIKSIZ ÇALIŞMA

Ayrıca Samsun Büyükşehir Belediyesi'nin sosyal medya hesabından yapılan paylaşımda, "Karadeniz’in en güzel sahil bantlarından birine sahip şehri Samsun’umuzda; denizin keyfini çıkarırken dikkatli olmak da önemli. Terme’den Yakakent’e kadar 30 kilometrelik yüzülebilir alanda 80 cankurtaran ile sahillerimizde boğulma vakalarını önlemek için aralıksız çalışıyoruz" ifadelerine yer verildi.

BAZI BÖLGELERDE DENİZE GİRMEK YASAK

Öte yandan geçtiğimiz hafta Samsun Valisi Orhan Tavlı, Büyükşehir Belediye Başkanı Halit Doğan, vali yardımcıları, ilçe kaymakamları ve ilgili kurum müdürlerinin katılımıyla gerçekleştirilen toplantıda muhtemel boğulma olaylarına karşı tedbirler görüşülmüş, bazı bölgelerde denize girmek yasaklanmıştı.

Samsun'da elektrik direğinden düşen Adem Tat hayatını kaybetti Samsun'da elektrik direğinden düşen Adem Tat hayatını kaybetti

SAMSUN HABER İLE İLGİLİ İÇERİKLERE GÖZ ATIN.

Muhabir: ELÇİN ABDİK