doğa area cemre
 
5s dikey akın bilgi

Samsun Valiliği Bilançoyu Açıkladı! 2 Ölü, 7 Yaralı, 9 Yakalama

samsun-valiligi-bilancoyu-acikladi-54a
Daha Fazla Göster

Samsun Valiliği Bilançoyu Açıkladı! 2 Ölü, 7 Yaralı, 9 Yakalama Samsun Valisi Doç. Dr. Zülkif Dağlı, düğün ve nişan törenlerinde ateşli silah kullananlara karşı ‘Mutluluğa kurşun sıkmayın’ uyarısında bulundu

Samsun Valisi Doç. Dr. Zülkif Dağlı, “Havaya atılan her mermi çekirdeğinin mutlaka yere düşeceği ve düştüğü yerde de her hangi bir canlı veya cansız varlığa isabet edebileceği unutulmamalıdır” dedi.

11 OLAYDA 2 KİŞİ ÖLDÜ

Valilikten yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi: “Samsun Valiliği İl Jandarma Komutanlığı sorumluluk alanında 2020 ve 2021 yılları içerisinde silahla rastgele ateş etme olaylarında yorgun mermi düşmesi neticesinde meydana gelen 11 olayda; 2 kişi ölmüş, 7 kişi yaralanmış, 2 ev ve 1 araçta maddi hasar meydana gelmiştir.

9 KİŞİ YAKALANDI

21-28 Temmuz 2021 tarihleri arasında ise sorumluluk alanımızda 391 düğün merasimi icra edilmiş olup, bu düğünlerde görevlendirilen personel tarafından yapılan uygulama ve kontrollerde silahla rastgele ateş ederek vatandaşlarımızın huzur ve güvenliğini bozan 9 kişi yakalanmış, bu olaylarda 8 tabanca ve 1 av tüfeği ele geçirilmiş olup, 7 kişi hakkında ‘genel güvenliği tehlikeye sokma ve 6136 sayılı Kanuna muhalefet’ 2 kişi hakkında ise ‘silahla yaralama’ suçundan adli işlem yapılmıştır.

WhatsApp Image 2021 07 29 at 15.37.55 Ana Manşet

VALİ DAĞLI HASSASİYET İSTEDİ

Konuyla ilgili yaptığı değerlendirmede, vatandaşlarımızın bu mutlu günlerini hüzünlü bir güne çevirmemesi için çevreye silahla rastgele ateş ederek hem kendilerinin hem de düğüne gelen misafirlerin can ve mal güvenliğini tehlikeye atmamaları gerektiğini hatırlatan Valimiz Sayın Doç. Dr. Zülkif Dağlı, tüm vatandaşlarımızı kurallara uymaya davet ederek “Havaya atılan her mermi çekirdeğinin mutlaka yere düşeceği ve düştüğü yerde de her hangi bir canlı veya cansız varlığa isabet edebileceği unutulmamalıdır.” şeklinde konuştu. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.”

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir