doğa yataks cemre
 
5s dikey akın bilgi

Samsun Tülay Başaranlı Öğretmenler ‘Dinler Dünyası’ Turunda

tulay-basaranli-ogretmenler-dinler-dunyasi-turunda
Daha Fazla Göster

Samsun Tülay Başaranlı Öğretmenler ‘Dinler Dünyası’ Turunda Samsun Tülay Başaran Anadolu Lisesi öğretmenleri, Avrupa Birliği’nin (AB) en önemli eğitim projesi olan ERASMUS kapsamında Macaristan’a gitti

Yükseköğretim kurumlarının iş birliğini, öğrenci ve akademisyenlerin kısa süreli olarak bu iş birliği çerçevesinde farklı ülke ve üniversitelerde deneyim kazanmasını teşvik eden Avrupa Birliği Projesi ERASMUS, Samsun’daki eğitim kurumlarında da başarıyla yürütülüyor. Bu kapsamda Samsun Tülay Başaran Anadolu Lisesi’den bir grup öğretmen, Erasmus KA299 Dinler Dünyası Öğrenci Hareketliliği (Die Wilt Der Religionen) kapsamında yürütülen projenin ilkini Macaristan’da gerçekleştirdi.

WhatsApp Image 2021 11 04 at 14.17.12 Foto Galeri

BUDAPEŞTE’DE BULUŞTULAR

Tülay Başaranlı öğretmenler, Macaristan’ın başkenti Budapeşte’de, proje ortağı olan Macar meslektaşlarıyla bir araya geldiler. Her 2 ülkenin öğretmenleri, başkent Budapeşte’nin tarihi ve turistik yerlerini gezdikten sonra proje kapsamında belirlen çeşitli toplantılara katılarak fikir alış verişinde bulundu.

WhatsApp Image 2021 11 04 at 14.17.11 Foto Galeri

DİNLERARASI HOŞGÖRÜYÜ YAYMAK

Gezinin çok yararlı geçtiğini belirten Tülay Başaran Anadolu Lisesi öğretmenleri, “Dinler Dünyası Öğrenci Hareketliliği (Die Wilt Der Religionen), dinlerin tanıtılmasının yanısıra dinlerarası arasındaki hoşgörünün yayılmasını sağlamayı hedefleyen bir proje. İlki Macaristan’da gerçekleşti. Projenin ortağı olan öğretmenlerle tanışma ve kenti gezme imkanı bulduk. Bunun yanı sıra porojeyle ilgili toplantılar da yaptık. Osmanlı’nın çok uzun yıllar hüküm sürdüğü tarihi başkent Budapeşte’de olmak gerçekten heyecan vericiydi” dediler.

Tülay Başaranlı öğretmenler, projenin devam edeceğini, Macaristan’ın ardından Bulgaristan ve Almanya programlarının da olduğunu belirttiler.

WhatsApp Image 2021 11 04 at 14.17.10 Foto Galeri WhatsApp Image 2021 11 04 at 14.17.09 Foto Galeri WhatsApp Image 2021 11 04 at 14.17.08 Foto Galeri WhatsApp Image 2021 11 04 at 14.17.07 Foto Galeri

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir