banner1365

banner1345

Samsun’un en yaşanabilir ilçesi hangisi?

banner1357

Karadeniz’in en büyük şehri Samsun’da, vatandaşlar nerede yaşamayı arzu ettiklerini ekibimizle paylaştı. Samsunluların genel olarak tercihi, ulaşımın rahatlığı için İlkadım İlçesi olurken, canlı ve eğlenceli olmasından kaynaklı da Atakum’u tercih ettiklerin söyledi

SAMSUN SOKAK RÖPORTAJI 03.02.2019, 10:06 03.02.2019, 10:11
Samsun’un en yaşanabilir ilçesi hangisi?
banner1353

Samsun, 17 ilçesi ve 1 milyon 335 bini aşkın nüfusuyla Karadeniz’in en büyük şehri konumunda. Artan nüfusuyla dikkat çeken Samsun’da vatandaşlar en çok hangi ilçede yaşamayı arzu ediyor? Samsun Canlı Haber TV ve Samsun Gazetesi ekibi sokağın nabzını tutarak,  vatandaşlara, “Size göre Samsun’un en yaşanabilir ilçesi neresidir?” diye sordu. Samsunlular genel olarak İlkadım ve Atakum ilçelerini tercih ettiklerini belirtirken, İlkadım’ı ulaşımı ve merkezi konumda olmasından dolayı, Atakum’u ise sosyal hayatın elverişli olması nedeniyle tercih ettiklerini söyledi.
İşte aldığımız yanıtlar: 


YÜKSEK, HAVADAR YERLER  
Ahmet KARATAŞ: Atakum ve Meşe Tesislerinin olduğu yerlerde çok güzel yaşanabilir. Ben yüksek yerlerin havadar olmasından kaynaklı tercih ederim. Atakum’un sahil kesimlerinden ziyade tepeleri çok hoşuma gidiyor. 


ATAKUM DAHA SOSYAL VE YENİ 
Aziz SAĞLAM: Bana göre Atakum olabilir. Çünkü orası daha sosyal, yeni ve denizi güzel. Atakum’da her türlü insan rahatlıkla yaşayabilir. Canlılık olduğu sıkılmak mümkün değil. Aradığımız her şeyi orada bulabiliyoruz. 


İLKADIM’DAN BAŞKA BİLMEM 
Dilaver ERTÜRK: 40 senedir Samsun’un İlkadım İlçesi’nde yaşıyorum. Hiçbir sıkıntı çekmedim. Her yere yakın olması benim için çok güzel. Gitmek istediğim yerlere genellikle yürüyerek gidebiliyorum. O yüzden ben buradan başka bir yerde yaşayamam. 


ATAKUM ÇOK CANLI VE GÜZEL 
Ayşe ÖZTÜRK: Atakum’u çok seviyorum. Çünkü çok canlı bir İlçe ve her şey çok güzel. Gezme imkânı çok olduğu için daha kalabalık bir yer. Yaşadığım yerden de memnunum ama bana göre Atakum diğer ilçelerden daha farklı geliyor. 


İLKADIM’DA ULAŞIM RAHAT  
Mehmet HATAY: 30 senedir İlkadım’da yaşıyorum. Her anlamda rahatlık mevcut. Keyifli geçirdiğim için ben buradan memnunum. Samsun’un merkezide olduğum için her şey bulunabiliyor ve rahatlıkla ulaşım sağlanabiliyor. 


MERKEZ EN RAHATI 
Hürmüz ZENGİN: Bence yaşadığım yer yani merkez daha güzel. Diğer ilçelerinde kendine has güzellikleri var ama buranın her yere ulaşımı çok rahat oluyor. Vakit kaybedilmiyor, gezilecek bir sürü yer var. O yüzden ben en rahatı olduğu için İlkadım merkez diyorum. 


ÇARŞAMBA'NIN  HER ŞEYİ SEVİLİR 
Murat ŞENGÜN: Ben Çarşambalıyım. Oranın doğallığını, yeşilliğini ve güzel havasını çok seviyorum. Çarşamba’nın sevilmeyecek hiçbir yeri yok. Arazisi, nehri, tesisleri, balıkları derken saymakla bitiremem. Onun haricinde Bafra’da yaşanılabilir bir yer diye düşünüyorum. 


YEŞİLLİK VE DOĞALLIK 
Sebahattin TONBAŞ: Karadeniz’imizin her yeri güzeldir.  Samsun’un bölgelerini ayırt etmemiz doğru olmaz. İlla seçmem gerekirse ben Termeliyim. Orayı çok seviyorum. Yeşillileri ve doğallığı seviyorum. Aynı zamanda Ayvacık, Lâdik gibi yerlerde tercih edilebilir


ÇİFTLİK CADDESİ BEĞENİLİYOR  
Nurcan KARAKUŞ: İlkadım gayet yaşanılabilir güzel bir yer olduğu için tercih ederim. Zaten burada yaşıyorum. Çiftlik caddesi herkes tarafından beğenilen bir cadde. Onun haricinde ulaşımı kolay olduğu için İlkadım yine tercih edilebilir. 


ÇARŞAMBA GÜNDEN GÜNE GELİŞİYOR 
Muhammet ÇAKIR: Çarşambalı olduğum için herkese tavsiye ediyorum. Mesela Çarşamba’nın köprüleri çok meşhurdur. Bildiğim kadarıyla Türkiye’de 4 tane köprüsü olan bir ilçe. Günden güne gelişerek büyüyor. Zaten emekliyim orada evim var. Fırsat buldukça orada dinleniyorum.  


TEKKEKÖY DOĞA İLE İÇ İÇE 
Mustafa YAZICI: Ben Tekkeköy’de oturuyorum ve hiçbir şikâyetim yok. Samsun’un güzel ilçeleri arasında yer aldığını düşünüyorum. Ben çok sosyetik olan yerleri sevmiyorum. Benim için doğallık her şeyden önemli.  Tekkeköy doğa ile iç içe olan bir yer. İnşallah öyle de kalır. 


Haber: Hande ONAT – Mustafa TOGUR 
 

Yorumlar (1)
İsmail öztürk 9 ay önce
Birde tekkekmyün
20°
parçalı bulutlu
Namaz Vakti 17 Ekim 2019
İmsak 05:17
Güneş 06:42
Öğle 12:25
İkindi 15:27
Akşam 17:58
Yatsı 19:18