banner1313

banner1346

banner1345

banner1334

Samsunluların tercihi hangi pide? Çarşamba mı, Terme mi, Bafra mı? 

Samsun Medya Grubu’na bağlı Samsun Canlı Haber TV ve Samsun Gazetesi ekipleri, yıllardır tartışmalara neden olan pazar günlerinin vazgeçilmezi 'Pide'yi Samsunlulara sordu.

SAMSUN SOKAK RÖPORTAJI 07.04.2019, 09:41 07.04.2019, 10:28 Ceylan
banner1343

Samsunlular, yıllardır tartışmalara neden olan ‘Terme pidesi mi?’, ‘Bafra pidesi mi?’, 'Çarşamba  pidesi mi?' sorusunu, Samsun Canlı Haber TV mikrofonlarına cevapladı. İşte Samsunluların, pide konusunda görüşleri:  

Ercan Başaran: Tercihim Bafra pidesinden yana.  Çünkü bol tereyağlı olmasından lezzetli ve gevrek buluyorum.

Mustafa Dalkılıç: Bafra pidesini diğerlerine göre biraz daha iyi buluyorum. Çünkü yediğiniz zaman ağzınızda çoğalmıyor ve midenizde şişkinlik yapmıyor

Adem Çalık: Terme pidesini ve Bafra pidesini seviyorum. Ünyeliyim. Ünye’ye giderken de Terme pidesini yemeden geçmiyorum

Şemsettin Taş: Terme pidesini seviyorum. Diğer pidelerden tadını daha lezzetli buluyorum, o yüzden tercihim Terme pidesinden yana.

Altan Açar: Tabi ki Terme pidesi. Hepsinin tadına baktım ama Terme pidesini daha lezzetli buldum.

Gökhan Karagöz: Bafra pidesini daha çok tercih ediyorum. Tabi bu yapan kişiye göre de değişir. Ekmeğini içine koyduğu malzemesini bol ve lezzetli yapmasına bağlı. 

Diydar Harika: Nedenini bilmiyorum ama Terme pidesinin tadını çok beğeniyorum. Çarşamba pidesi de kendini biraz düzeltti ama Terme pidesi daha güzel.

Osman Seslikaya: Çarşamba pidesini daha çok seviyorum. Çünkü bol tereyağlı yaptıkları için çok lezzetli oluyor.

Aykut Eroğlu: Çarşamba pidesini tercih ediyorum. Diğerleriyle karşılattırdığım zaman Çarşamba pidesini daha gevrek buluyorum. Mesela Terme pidesi biraz daha yumuşak oluyor, o yüzden Çarşamba pidesi diyorum.

İbrahim Çakır: Terme pidesi daha iyidir. Çünkü damak tadımıza daha uygun. Çarşamba, Bafra ve Terme'nin pidesinden yedim ama Terme pidesinin damak tadı bir başkaydı.


Ebru ÖZTÜRK – Uğur ATICI
 

Yorumlar (0)
16°
parçalı bulutlu
Namaz Vakti 17 Eylül 2019
İmsak 04:42
Güneş 06:08
Öğle 12:35
İkindi 16:05
Akşam 18:51
Yatsı 20:12