banner1365

banner1469

banner1345

banner1468

Samsunluları alışveriş telaşı sardı

banner1357

Samsun'da yaşayan vatandaşlar, Kurban Bayramı öncesi alışveriş merkezleri, cadde ve sokaklara akın etti. Vatandaşların alışverişte ilk tercihi ise kıyafet oldu 

banner1353
banner1375

Türkiye'de 7'den 70'e  yaşatılmaya çalışılan en özel geleneklerden biri de bayramı yeni kıyafetlerle karşılamak. Samsun Medya Grubu'na bağlı Samsun Canlı Haber TV ekibi de mikrofonlarını vatandaşlara uzatarak, "Bayram alışverişi yaptınız mı? sorusuna cevap aradı. 

İşte alınan yanıtlar :

ALMADAN DURAMADIM 
Ayşegül GÜNGÖRMÜŞ: Bayram alışverişimi yaptım. Çanta alacağım diye çıktım ama birkaç şey almadan duramadım.  Samsun'da özellikle Mecidiye Çarşısı ve AVM'lere gidiyorum. Hangi ürün hoşuma giderse onu alıyorum.

HEDİYE ALIRIM
Ferda FALAY: Her bayram öncesi alışverişimi yapar, çocuklarım ve yakınlarıma hediye almayı çok severim. AVM'lere gitmeyi çok sevmiyorum, esnaf kazansın diye cadde ve sokakları geziyorum. Genellikle indirimleri takip ediyorum. Çünkü çok fazla kıyafet ve hediye alıyorum.

ÇOCUKLARIM İÇİN 
Nurdan ŞENGÜL: Her bayram çocuğum için alışveriş yaparım. Genellikle kıyafet üzerine satış yapan mağazaları tercih ediyorum. Hem güzel hem de fiyatını uygun bulduğum bayramlığı alıyorum.  Açıkçası AVM'de fazla ürün çeşitliliği yok. O yüzden aradıklarımı bulamıyorum. 

KIYAFET ALDIM
Nurdan KAYMAK: Ailem için bayram alışverişimi yaptım. Öncelikle kumaşın kalitesi ve bütçeme uygun olması gerekiyor. İnşallah bu bayram aldığım kıyafetleri mutlu bir şekilde giyeriz. Rabbim herkese nasip etsin.

HEYECAN VERİCİ
Fahri ÇAMUR: Bayram öncesi her eksiği tamamladık. Çarşamba İlçesi'nde yaşıyorum. Kıyafet, şeker ve çikolata derken bayram havasını hissetmek adına eksiklikleri tamamladım.  Gerçekten heyecan verici bir duygu. 

BAYRAMLIK ALACAĞIM
Özlem KESKİN: Bayram alışverişimizi henüz yapmadık. Yaptığım zaman da çocuklarım için bayramlık alışverişi yapacağım. Çocuklarımız ailenin tek torunları olduğu için aile büyüklerimiz de sağolsunlar hediye alıyor. Ayrıca AVM'den değil cadde esnafından alıyorum. Çünkü bütçeme daha uygun oluyor.

ÇOCUK İÇİN YAPIYORUM 
Gülseren TÜRK: Her bayram kendim ve çocuğum için alışveriş yapıyorum. Herkesin aldığı şeyleri tercih etmiyorum. Kendim esnaf olduğum için alışverişimi cadde esnafından yapmayı tercih ediyorum. 

CADDE ESNAFI
Sevgi YILDIZ: Cadde esnafından yaptığım alışverişi daha çok seviyorum. Geleneklerimize bağlı kalmak, kültürümüzü yaşatmak anlamında değerli buluyorum.  Alışverişimi yaptım. Herkese iyi bayramlar diliyorum. 

HER BAYRAM 
İdris YAZGAN: Ailem için hemen hemen her bayram alışveriş yapıyoruz. Kıyafet, şeker, çikolata ve mutfak için alışveriş yapıyorum. Bayram havasını çok seviyorum. Eskiye özlem olsa da şimdi ki bayramlar da özel. 

MUTLAKA YAPIYORUM
Necati ÇANAKAYA: Her bayram mutlaka yaparım. Alışverişimizi genellikle büyük alışveriş merkezlerinden yapıyoruz. Bir sebebi olduğu için değil ama oradakileri beğeniyoruz. İstanbul'a çok gidip geldiğim için daha çok oradan alıyorum. Samsun'a göre İstanbul'un bazı yerleri daha ucuz oluyor. 

Hande ONAT, Ebru ÖZTÜRK 
 

Yorumlar (0)
12°
kısa süreli hafif yoğunluklu yağmur
Namaz Vakti 16 Aralık 2019
İmsak 06:15
Güneş 07:47
Öğle 12:35
İkindi 14:53
Akşam 17:14
Yatsı 18:41