banner1365

banner1469

banner1345

banner1468

Samsunlulara sorduk: Düğünlerde altın yerine ne takılır?

banner1357

Yaklaşan düğün sezonu öncesi, altın fiyatlarında yaşanan artış nedeniyle vatandaşlar kara kara düşünüyor. Samsunluların altın yerine alternatifi ise para hediye etmek

SAMSUN SOKAK RÖPORTAJI 05.06.2019, 16:30 05.06.2019, 15:13
banner1353

Samsun Medya Grubu olarak, "Artan altın fiyatlarına göre, yaklaşan düğün sezonu öncesi, zihnet eşyası yerine alternatif hediyeniz ne olur?" diye sorduk.

İşte aldığımız yanıtlar: 

ALTIN PAHALILAŞTI
Osman DURMUŞ: Şu an hiç bilmiyorum kişinin yakınlığına bağlı olduğunu düşünüyorum. Ama düğünde  altın yerine alternatif bir şey hediye edecek olursam da  para takardım diye düşünüyorum. Çünkü artık altın çok pahalılaştı.

EN HESAPLISI PARA TAKMAK 
Nevin AKYASAN: Altın çok yükseldi onun yerine para takabiliriz diye düşünüyoruz. Çünkü bu durumda en hesaplısı para takmak olur. Çünkü çeyrek altının fiyatına baktığında çok yükseldiğini görebiliyoruz. Bizim de yaza düğünümüz var, bakalım ne olacak. 

ZOR DURUMDAYSAM PARA TAKARIM
Metin KURT: Her zaman altın takmak isterim. Çünkü altının yerini başka bir şey tutamaz. Tabi hem altın çok pahalı hem de  insanların alım gücü yok alternatif olarak ne takarlar bilmiyorum ama ben dediğim gibi elimden geldikçe altın takarım eğer çok zor durumdaysam da para takardım. Şimdiden evlenecek tüm çiftlere de mutluluklar diliyorum. 

ÖNCELİKLİ TERCİHİM ALTIN
Ferit BEY: Her zaman öncelikli tercihim altın takmak olur ama başka bir şey takmak gerekirse eğer bu da  para olur sanırım. Ya da yakınlık derecesine göre evin bir ihtiyacı varsa eğer  alternatif olarak mesela beyaz eşya veya dekoratif  bir hediye olabilir diye düşünüyorum.

DÜĞÜN OLMASIN DİYE BAKIYORUM 
Havva YURDUNUSEVEN: Valla altın şuan çok pahalı düğün olmasın diye bakıyorum. Önceden para takacağıma bir çeyrek götüreyim diyordum ama şuan bir çeyreğin yarısını bile götüremiyorum.  Ancak alternatif olarak belli bir miktar da para takabilirim. 

PAHALI DA OLSA ALTIN 
Solmaz AYDIN:Sonuçta düğüne gidiyoruz ufakta olsa yine altın takarım. Tabi şuan altın ne kadar pahalı olsa da alım gücümüze göre altın almayı tercih ederim sonuçta bu düğün.Bizler için önemli bir şey. 

ALTIN TAKMAK ÇOK ZOR
Nihal SANDIKÇI:Zaten şuan düğünlerde altın takmak çok zor. İnsanların alım gücü artık yol Gördüğümüz gibi altının fiyatları da çok yükseldi o yüzden alternatif olarak para takardım. 

İNANIN ALAMIYORUZ
Bilge ÖZDEMİR: Şuan kimsenin altın akmaya gücü yok. Bu yaz yakınım evlenecek ben para takmayı düşünüyorum. Çünkü altın artık o kadar pahalı ki inanın alamıyoruz. Keşke insanın alım gücü olsa da altın takabilse her düğünde. 

ÇEYREĞİN ÜSTÜNE ÇIKAMAM
Necat ÇOKYOK:Bu zamanda bu fiyatlarda ne takılır ki. Eskisi gibi istediğimizi hediye edemiyoruz. Yani bu zaman da çeyreğin üstüne çıkamam ancak çeyrek altın takabilirim.Ama altından başka bir şey de takmam sonuçta düğün önemli bir şey olduğunu düşünüyorum. 

DÜĞÜNE GİTMEM
Ayhan YİĞİT: Altından başka hiç bir şey takmam çünkü ben kuyumcuyum başka hiç bir şey hediye etmem ya düğüne gitmem yada altın takarım. Yani altın almak demek illa ki çeyrek değil daha ucuza da altın var para takacağına altın takılması daha mantıklı. İnsanların altın takabileceği bir grup mutlaka  var. Düğüne gidiliyorsa eğer düğünde altın takılır başka bir şey takılmaz diye düşünüyorum.  Herkesi de altın almaya beklerim.

ALTINDAN VAZGEÇİLMEMELİ
Şadi ŞENER: Bende altından başka hiç bir şey takmam takmayı da tavsiye etmem. Evet altın çok pahalı ama çeyrek alamazsan çeyreğin bir düşüğü olabilir.  Yani her konuda altın takılması gerektiğini düşünüyorum.Ayrıca insanlar altından vazgeçmemeli.

Ebru ÖZTÜRK- Ekrem ASLAN

Yorumlar (0)
15°
parçalı az bulutlu
Namaz Vakti 10 Aralık 2019
İmsak 06:10
Güneş 07:43
Öğle 12:33
İkindi 14:52
Akşam 17:12
Yatsı 18:39