Samsunlulara sorduk: 'Acilen neyi yasaklamalı?'

Sigara ve alkol gibi sağlığa zararlı olan her şeyin yasaklanması gerektiğini belirten Samsunlular, park sorunları, çocuk bahçelerinde hayvanların gezdirilmesi konusunda da önlemlerin alınması gerektiğini söylüyor

banner1139

Samsun Canlı Haber TV ekibi,  şehrin nabzını tutmaya devam ediyor. Samsun halkı ile yaptığımız röportajda, “Sizce acilen yasaklanması gereken şey nedir?” diye sorduk. Samsun halkı bu soruya sigara, alkol, park sorunu, çocuklara zararlı olan plastiklerin yasaklanmasını istediklerini ifade etti.

KANSER ALDI BAŞINI GİDİYOR
Mustafa ALPER: İçki ve sigara acilen yasaklansın. İnsanlara çok zararı var. Hastanelerde hastaları görüyoruz. Kanser aldı başını gidiyor. Yolda bile sigara içmek yasak olsun. Hem dinimizce hem de insanlıkça yakışmıyor. İçip azıyorlar ve insanları da perişan ediyorlar. Adam durumum kötü diyor ama günde 2 paket sigara içiyor. 

BİLİNÇLENMEMİZ LAZIM
Ayşe KAR: Zararlı olduğu için sigara ve alkol diyebilirim. Çocuklar için zararlı olan bütün plastiklerdir. Çok sahte olan plastik çantalardır. İnsanlar bilmiyorlar. O plastikleri sıcakla karıştırıyorlar. Bilinçsiz kullanıyorlar. Facebook’u iyi kullanıyorlarsa şimdi biraz bilinçlendiklerini düşünüyorum.

ÜLKE DIŞINDAN GELEN ETLER
Aydın BAYRAK: Uyuşturucudur. Gençlerimizin halini görüyoruz ve bu her yer de buna bir an önce önlem alınması gerekiyor. Tabi ki de dışarıdan getirilen etlerin de yasaklanması gerekiyor. Sırbistan’dan alınan etlerin Türkiye’de kullanılmasının yasaklanmasını istiyorum. O etlerin nasıl kullanılıp yetiştirildiğini bilmiyoruz. 

CANLI YAYIN KALDIRILSIN
Regaip BORA: Canlı yayınların yasaklanmasını istiyorum. Küçücük çocuklar alıyorlar ellerine telefonları durmadan canlı yayın yapıyorlar. Ben bu durumu çok doğru olarak bulmuyorum. Yasaklanmazsa bile en azından bir yaş sınırlandırılması getirilmeli.

DOLAR YASAKLANSIN
İbrahim BİBEROĞLU: Dolar ile ilişkisi bulunan her şeyin yasaklanmasını istiyorum. Çünkü ABD bize karşı ambargo, yaptırım uyguluyor. Doların yükselmesine sebep oluyor. Ülkede krize neden oluyor. O yüzden dolar ile ilişkili her şeyin yasaklanmasını istiyorum. 

YAŞAM TARZINI BEĞENMİYORUZ
Yurdanur AYDATÜRK: Her şey yasaklansın. Çünkü ben bu yaşam tarzını beğenmiyorum. Ben gerici de değilim, modern düşünen bir insanım ama şimdiki gençlerin davranışını kendime göre beğenmiyorum.

İDAM YASAKLANSIN
Aysel KÖKSAL: İdam şuan yok zaten ama gündemde bayağı bir duruyor. Olur da gelirse idam yasaklansın. Eğitim görsünler. Eğitilsinler idam etmekle ne olacak ki onun canı alınacak ama öteki orda yine aynı şeyleri yapacak. O yüzden idam gelmesin eğitim konusunda yeni çalışmalar yapılarak önlem alınsın. 

İMAMLARA MAAŞ YASAKLASIN!
İhsan YILMAZ: İlk olarak tarikat ve cemaatlerin yasaklanması, ikinci olarak da devletin camilere imamların maaşlarını ödemekten vazgeçerek bu uygulamayı yasaklamasını isterim. Ben cehenneme gideceğim meyhanede paramı kendim öderim. Öteki cennete gidecekse oda parasını kendisi ödesin. Siyasi partilerde kapatılsın. 

YASAK BANA ÖCÜ GİBİ GELİYOR
İsmail KORKMAZ: Demokratik bir ülkede yaşıyoruz sonuçta ben yasaklara karşıyım. İsteyen istediği gibi yaşasın, istediği gibi giyinsin, istediği gibi düşünsün. Ama buda devletin bekasına zarar vermeyecek şekilde olmalıdır. Yasak bana itici geliyor. Serbest olmalıdır. Birbirimizin yaşam tarzlarına müdahale etmemeliyiz. Yasak bana öcü gibi geliyor.

UYGUNSUZ PARKA YASAK GELMELİ
Medet YILDIRIM: Acilen yasaklansın dediğimiz şey arabaların uygunsuz yere park etmesi. Şehir içinde araba bırakacak yer yok. Adam arabayı dükkânın önüne bırakmış gitmiş. Komple cadde boyu park etmek yasak ama cadde boyu her yerde araba var.

ÇOCUK PARKI ÇOCUKLARINDIR
Aysel YILDIRIM: Çocuk parklarında köpek gezdirilmesi kesinlikle acilen yasaklanması gerekiyor. Çocuk parkı çocuklarındır. Parka gidiyoruz her yerde bir köpek pisliği var. Parkta çocuklarımızla zaman geçiremez olduk. Ve paket yiyeceklerin de yasaklanması gerekiyor. Çünkü o paketler çöp kutusuna değil de yerlere atılıyor.

SELFİE YASAKLANSIN
Neşe ZİYAOĞLU: Selfie’nin yasaklanmasını isteyebilirim. Çünkü bu selfie yüzünden çok kazalar yaşandı ve bunların sonuçlarında ölümler de yaşandı. Çocukların yanında sigara içilmesinin de yasaklanmasının gerektiğini düşünüyorum. Bu insanın hem kendi sağlığına, kendini düşünmüyorsa bile çocukların sağlığına büyük zarar veriyor.

Röportaj:Havanur SUBAŞI- Fatih Boğaçhan ARSLAN

Güncelleme Tarihi: 11 Ağustos 2018, 17:50
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner1134

banner1142

banner1127

banner1148