banner1365

banner1345

Samsunlulara göre yılbaşı akşamının olmazsa olmazı ne?

banner1357

Samsun Medya Grubu sokağın nabzını tutmaya devam ediyor. Yaklaşan yeni yıl öncesi Samsunlulara yılbaşı gecesini nasıl geçirmek istediklerini sorduk

SAMSUN SOKAK RÖPORTAJI 25.12.2018, 12:58 25.12.2018, 13:00
banner1353

Yeni yılın gelişi içinde saklanan bu umut tohumlarını yeşertmek, yeni dilekler dilemek, acısıyla tatlısıyla geride kalan yılın olgunluğu ile yeni bir sayfa açmak için yılbaşı gecesi en ideal gün… Bu günü anlamlı kılmak adına yılbaşı gecesinin olmazsa olmazları hakkında Samsunlular ne düşüyor. Samsun Medya Grubu olarak “Yılbaşı Gecesinin olmazsa olmazlar nelerdir?” diye sorduk.


İşte Samsunluların cevabı:

AİLE OLMADAN ASLA 
Osman SESLİKAYA: Eskiden yılbaşları daha güzel geçiyordu. Hep birlikte bütün mahalleli toplanır beraber yeni yılı heyecanla karşılardık. Keşke eskisi gibi olsa ama biz yine o geceyi yaşatmaya çalışıyoruz. Bence yılbaşının olmazsa olmazı aile. Aile her konuda olduğu gibi bugün de çok önemli. 

ÖZENLİ BİR SOFRA 
Meral KARAYURT:  Bizim bir ekstra sosyal faaliyetimiz olmuyor. Aile geniş olduğu zaman güzel oluyor yılbaşı geceleri. Şimdi çocuklarımız evlendi. Eskiden yaşadık biz güzel günlerimizi. Şimdi yılbaşlı gecemizin olmazsa olmazı kuruyemiş, tavuklu bir yemek ve tatlı türleri. Yani sonuç olarak hazırlanmış özenli ve güzel bir sofra diyelim.
 
TABİ Kİ SOFRA 
Yahya CAN: Eskiden biz yılbaşında aileler evlerde toplanırdık. Soframız için mısır  patlatırdık, meyve ve yemek dolu bir sofra hazırlardık.  Son 15 yıldır bu kavram biraz değişse de biz yine ailemizle birlikte bu günü güzel bir şekilde geçirmeyi düşünüyoruz. Eskisi özlesek de şimdi de iyi bir şekilde geçirmeye çalışacağız. 

TEKNOLOJİ KULLANMAYACAĞIM
Osman DEMİR:  Yılbaşı geceleri kötü geçiyor bence. Artık bu günlerde yaşam ve güven eksikliği iyice artmış durumda. Bence bu akşamlarda teknoloji bağımlığı da bir kenara bırakıp ailenin bütünleşmesi lazım. Ben bugün teknolojiyi kapatıp ailemle kaynaşmak onlarla sohbet etmek istiyorum. 2019 yılının milletlimize sağlık huzur ve mutluluk getirmesini istiyorum. 

HUZUR
Cevdet TEMİZ: Sadık, tutarlı ve güzel yaklaşımları özlesem de bu yıla da mutlu ve huzurlu girme adına uğraşacağım. Öncelikle bu yılın ülkemize hayırlar getirmesini diliyorum. Daha sonra da yılbaşı gecesi ailem, misafirlerim ve sevdiklerimle birlikte olmak için bir sofra etrafında buluşmayı temenni ediyorum. 

SESSİZ SEDASIZ OLMAK
Yaşar ŞAHİNBAY: Yılbaşı akşamının olmazsa olmazı diye bir kavramım yok aslında. Çünkü Müslüman olarak bizim yılbaşı gecelerimiz kandillerimiz.  Bu geceyi normal olarak geçireceğim. Bir ılı geride bıraktığımı düşünerek sessiz ve sedasız bir şekilde geçirmek istiyorum. Bu yüzden benim herhangi bir planım vs. yok. Yeni yılında bize sağlık ve mutluluk getirmesini dilerken işlerimizin kolaylıkla geçmesini temenni ediyorum. 

SOHBETLER
Emirhan SAKA: Bence önemli olan o akşam aile ve arkadaşlarla yapılan sohbetler vazgeçilmez bir haz veriyor insana. İnşallah bu yılda arkadaşlarım ve ailemle birlikte olarak o günü geçirmeyi istiyorum.  2019 yılı da inşallah güzel geçer, yeni insanlar tanırım ve her zaman, hep birlikte mutlu oluruz.

ESPRİLER 
Atakan İDE: Bence yılbaşı gecelerinin vazgeçilmezi bence o akşam mahallede veya bir yerde arkadaşlarla buluşup o yılı en iyi şekilde değerlendirmeyi planlamak. Ve bütün sene de yaşanılan iyi veya kötü anıları hatırlayıp onları anlatmak. Ve tabi ki yapılan esprilere beraber kahkaha atmak.   İnşallah 2019 yılında çok sevdiğim Elif ile birlikte sevgili olmak istiyorum. Bu yılın bana uğurlu geleceğine inanıyorum. Umarım hayallerim gerçekleşir.

MÜSLÜMAN ÜLKEYİZ
Çağlar ÖZDEMİR: Bu yıldan öncelikle savaş olmayan sağlık huzur dolu günler istiyorum. Biz aslında Müslüman bir ülke olarak dini bütün bir şekilde geçirmemiz lazım. Maalesef bunu başaramasak da ben gayret edeceğim.  Umarım bu yıl insanlar birbirlerini sever ve hayat dolu yaşar. 

Haber:Dilber BAHADIR-Uğur ATICI
 

Yorumlar (0)
banner1363
18°
parçalı bulutlu
Namaz Vakti 17 Ekim 2019
İmsak 05:17
Güneş 06:42
Öğle 12:25
İkindi 15:27
Akşam 17:58
Yatsı 19:18