banner1365

banner1345

Samsunlular yarın öleceğini bilseydi bugün ne yapardı?

banner1357

Samsun Medya Grubu'na bağlı Samsun Gazetesi ve Samsun Canlı Haber TV ekibi, Samsunlulara "Yarın öleceğinizi bilseydiniz, bugün neler yapardınız?" diye sordu

SAMSUN SOKAK RÖPORTAJI 05.05.2019, 10:15 05.05.2019, 10:27 Ceylan
Samsunlular yarın öleceğini bilseydi bugün ne yapardı?
banner1353

Samsun Canlı Haber TV mikrofonlarına konuşan vatandaşların kimi, hayatlarının son gününü sevdikleriyle geçirmek istediğini söylerken, kimi de yapılacak en iyi şeyin bol bol Allah'a dua etmek olduğunu belirtti. 
İşte Samsunlulardan aldığımız yanıtlar: 

SEVDİKLERİMLE  ZAMAN GEÇİRİRİM

Murat TURAN: Bizler her an ölümü yaşayacakmışız gibi yaşıyoruz. Ne zaman başımıza geleceğini bilmiyoruz.  Her zaman ibadet etmeliyiz, her zaman sevdiklerimize kıymet vermeliyiz. Yaşantımız boyunca hayatımızda bunlara yer vermemiz gerekiyor. Son günümde de mutlaka her zaman olduğu gibi sevdiklerimle zaman geçirir, ibadet ederim. 

ÇOÇUKLARIMI DÜŞÜNÜRDÜM

Müjgan ÜÇER: Yarın öleceğimi bilsem önceliğim  çocuklarımı düşünmek olurdu. Kalan vaktim içinde çocuklarımın hayatı için  elimden geleni yapmaya çalışırdım.  Zaten çocuklarımıza rahat hayat bıraktıktan sonra ölmüş olsak da fark etmiyor.

PARİS'E GİDERDİM

Mustafa ŞEN: Yarın öleceğimi bilsem Paris'e giderdim. Gezmeyi çok seviyorum. O yüzden kendimi mutlu etmeye çalışırdım. İbadet etmek konusuna ise katılmıyorum. Çoğu kişi böyle düşünüyor. Çünkü bugüne kadar yapmamışım. Son  gün yapmamın da bir anlamı olmaz. Bu yüzden kendimi bir gün daha  mutlu etmeye çalışırdım.

BOL BOL İBADET EDERİM

Muhammer YILDIRIM: Bu  şekilde bir durumla karşılaşacağımı bilsem bol bol ibadet ederdim.  Aile yakınlarımla vakit geçirmek isterim ama önceliğim mutlaka dediğim gibi ibadet etmek olur. Çünkü namazı kıldığımız zaman her şeyin düzeleceğini düşünüyorum.

TÖVBE EDERDİM

Hasan TAT: Allah'a dua ederdim,  tövbe ederdim . Bu durumla karşılaştığımız zaman başka bir şeyin yapılabileceğini düşünmüyorum . Çünkü sevdiklerimin üzüleceğini bildiğim için  bu durumu onlara  söylemezdim. En son çare de dua ederek Allah'tan af dilerdim.

HER ŞEYİ YAPMAYA ÇALIŞIRDIM

Bedirhan ASLAN: Aklımda yapmak istediğim ne varsa, o an neyi istersem öyle yapmaya çalışırdım. Mesela mutlaka bir araçla yapabildiğim kadar hız yapmaya çalışırdım.

HİÇ DÜŞÜNMEDİM

Hüseyin Berkay ASLAN: Bu zamana kadar böyle bir soruyu düşünmemiştim ama bunun gibi bir konuyla karşı karşıya gelirsem o gün içinde yapamadığım ve yapmak istediğim bütün her şeyi yapmaya çalışırdım. 

KUL HAKKINDAN KURTULMAK 

Murat BULUT: Yarın öleceğimi bilsem önceliğim sevdiklerimle ve kalbini kırdıklarımla helalleşip, kul hakkından kurtulmak olurdu. Çünkü kul hakkı önemli bir konu. O yüzden önceliğim sanırım bu olurdu. 

ÇOCUKLARIM İÇİN UĞRAŞIRDIM

Türkan ÖZBEK: Önceliğim çocuğumu düşünmek olurdu. Ben olmadığımda nasıl rahat edebilirse, hızlandırılmış bir şekilde ihtiyaçlarını ben yokken de rahatlıkla karşılayabileceği bir hayat bırakmaya çalışırdım. Kendim için bir şeyler yapmazdım. 

Hande ONAT, Uğur ATICI

Yorumlar (0)
18°
parçalı bulutlu
Namaz Vakti 20 Ekim 2019
İmsak 05:19
Güneş 06:44
Öğle 12:25
İkindi 15:24
Akşam 17:55
Yatsı 19:15