banner1365

banner1345

Samsunlular idam istiyor

banner1357

Son günlerde ülke gündemine bomba gibi düşen çocuk istismarı ve tacizlerle ilgili Samsun Canlı Haber TV mikrofonlarına konuşan Samsunlular çocuk İstismarına ve taciz olaylarına 'Dur' derken, İstismarcılara idam istediklerini söyledi.

SAMSUN SOKAK RÖPORTAJI 28.04.2019, 10:20 28.04.2019, 16:48 Ceylan
banner1353

Küçük yaştaki çocuklara yönelik cinsel istismarın son yıllarda artış göstermesi ile birlikte vatandaşlar da yaşananlara isyan etti.  Samsun Medya Grubu'na bağlı Samsun Canlı Haber TV ekibi mikrofonlarını Samsunlulara uzatıp cinsel istismarı ve istismara karşı cezaların nasıl olması gerektiğini sordu. Samsunlu vatandaşların bazıları idam yasasının gelmesi gerektiğini söyledi.

İşte Samsunluların cinsel istismara yorumları:

ERKEN ÖLMEMELİ, SÜRÜNMELİLER 

Alparslan OKUTAN: Uyguladığı suçları aynı şekilde o şahıslara da uygulamaları gerekiyor. Asla idam ve ya başka bir ceza  verilmemeli.  Hatta erken ölmeyip verilen cezalarla sürünmeliler. Ancak böyle akıllanırlar bence. 

RAHAT GEZEBİLMEK İÇİN, İDAM 

Haşim İSTANBUL: Çocuklarımızın sokaklarda rahat ve huzurlu gezebilmesi için bu suçu işleyenler idam edilmeli. Çünkü bu annelere babalara eziyet çektirmenin hakkı yok.  Çocuklarımız okuldan çıktıklarında rahatlıkla gezemiyor, evlerine gidemiyor. Biz ebeveynler bu konunun acilen çözüme ulaşmasını istiyoruz. 

İDAM  DEĞİL, İŞKENCE EDİLMELİ

Ayşe SARI: Ölmeleri onların kurtuluşu olur diye düşünüyorum. O yüzden idam edilmemeliler. O canilere hayatlarında görmedikleri cezalar verilip işkenceler uygulanmalı. Mesela istismarcılara işkence edilmeli ki onlarda  yaptıklarının cezasını ağır bir şekilde çeksinler.   Asla idam değil, en ağır şekilde sürünsünler.

İNSAN İÇİNE ÇIKARILMAMALILAR

İbrahim KARAVAL: İdam hariç en ağır cezaların uygulanması gerektiğini düşünüyorum. Çünkü idam vahşi bir olay. Tabi ki çocuklara  yapılan istismarlarında vahşice olduğunu düşünüyorum.  O yüzden suçluların hiç bir şekilde dışarı ve insan içine  çıkmaması gerektiğini tecrit altına alınmalılardır. Ya da öyle insanlar yurt dışında ki yapılan tedaviler gibi tedavi edilmelilerdir. 

SUÇLARIN İŞLENME SEBEBİ EĞİTİMSİZLİK

Ferruh AKYÜREK: Yaptıkları suçlardan vazgeçirmeye yönelik cezalar verilmeli. Bence bu suçların doğma sebebi eğitimsizlik. Bu yüzden de  neden bu suçu işlediklerini  ve nasıl kişilik bozukluğuna sahip olduklarını öğrenilsin ki bu istismarların da önüne geçilsin. 

AFFEDİLMEMELİLER

Hüseyin GÜNAYDIN: Kesinlikle bu suçlulara idam edilmeli. Çünkü bu istismarların tekrarlanmaması için bu yasanın çıkması gerekiyor. Ülkemizde demokrasinin var olduğunu biliyoruz. Bu yüzden bu suçluların asla affedilmemesi lazım. 

ÇOCUĞUMU SOKAĞA ÇIKARAMIYORUM

Bülent SAYMAN: Cezanın çözüm olacağını düşünmüyorum. O yüzden istismarcılara  çeşitli kurum ve kuruluşlarda  eğitimler verilmeli. Çünkü yaşanan durumlar bizi çok sıkıntıya sokuyor. Bu olaylardan dolayı çocuğumu sokağa çıkamıyorum. Biran önce buna çözüm getirilmeli ki bizlerde rahat olalım. 

CEZALARI TABİ Kİ İDAM 

Nurhan VAROĞLU: Bence bu şahıslar idam edilmeliler. Başka türlü önerilen seçeneklerin caydırıcılığı olduğunu düşünmüyorum. Hak ettikleri ceza idamdır. İnşallah idam gelir ve o şahıslarda cezalarını bu şekilde çeker.  Artık üzülmekten ne diyeceğimi bilmiyorum. Ülkemiz bu olaylarla karşı karşıya kalmamalı diye düşünüyorum.

HADIM EDİLMELİLER 

Mehmet Metin GÜNERE: Hak ettikleri en ağır cezaları almaları gerekiyor.  En azından bu suçlular hadım edilmeli ya da toplumda en adi işler yaptırılmalı. Aynı zamanda bu şahsıların toplumdan da dışlanmaları gerekiyor. 

ÇOÇUKLARIMIZI SOKAĞA ÇIKARAMIYORUZ

Fatma KORKMAZ: Herkesin çocuğu  var. Bizler artık çocuklarımızı sokağa çıkaramıyoruz. Çünkü duyduklarımız bizi çok korkutuyor. Bu istismarcılar idam edilmeli ki suçlar tekrarlanmamalı. Bizlerde , çocuklarımızda dışarıda rahat bir şekilde dolaşmak istiyoruz.  

Hande ONAT, Uğur ATICI
 

Yorumlar (0)
banner1363
17°
parçalı bulutlu
Namaz Vakti 20 Ekim 2019
İmsak 05:19
Güneş 06:44
Öğle 12:25
İkindi 15:24
Akşam 17:55
Yatsı 19:15