banner1365

banner1496

banner1499

banner1334

Samsun Medya Grubu öğrencileri karşıladı

banner1357

Samsun Medya Grubu, bu yıl Samsun'da üniversite eğitimine başlayacak öğrenciler ve aileleri için şehri daha iyi tanımaları adına çıkardığı Samsun Gazetesi Üniversite eki ile OMÜ'de kayıt yaptıran öğrencilerle buluştu

SAMSUN SOKAK RÖPORTAJI 20.08.2019, 11:38 20.08.2019, 12:30
258
banner1353
banner1375

Samsun Medya Grubu, Samsun Gazetesi Üniversite eki ile, şehirde üniversite eğitimine başlayacak öğrencileri karşıladı.

ÖĞRENCİLERLE BULUŞTU
Samsun Medya Grubu, bu yıl Samsun'da üniversite eğitimine başlayacak öğrenciler ve aileleri için şehri daha iyi tanımaları adına çıkardığı Samsun Gazetesi Üniversite eki ile OMÜ'de kayıt yaptıran öğrencilerle buluştu.

DOLU DOLU İÇERİK
Samsun Gazetesi Üniversite ekinde, özellikle şehre ilk kez gelen OMÜ ve SAMÜ öğrencileri için ulaşım, konaklama ve şehir rehberi başta olmak üzere, Samsun'u daha iyi tanımaları için birbirinden yararlı bilgiler yer alıyor.

PROTOKOLDEN DESTEK
Ekte ayrıca, Samsun Valisi Osman Kaymak'tan rektörlere, belediye başkanlarından STK temsilcilerine kadar, şehrin protokolünden şehre gelen öğrenciler için önemli öneriler yer alıyor.

SMG'YE TEŞEKKÜR
Samsun'a gelen üniversite öğrencileri, Samsun Medya Grubu'nun kendileri için büyük bir hizmete imza attığını ifade ederek, emeği geçenlere teşekkür etti.

Kayıt için Ondokuz Mayıs Üniversitesi'ne gelen öğrencilerden bazıları, Samsun Medya Grubu'na bağlı Samsun Canlı Haber TV'ye duygularını anlattı:

TERCİH EDİLMELİ
Enes Melih AKTÜRK: Ondokuz Mayıs Üniversitesi'nde 3'üncü sınıf öğrencisi olarak memnuniyetimizi diğer illerden gelen arkadaşlarımıza aktarabilmek adına, Ondokuz Mayıs Üniversitesi öğrenci konseyi olarak 'Kampüse Hoş Geldin' etkinliğiyle birlikte arkadaşlarımıza yardımcı olmak için buradayız. Gelen öğrencileri bu süreçte otogarda karşılıyor, üniversitemize götürüyor ve kesin kayıt işlemlerini yaptırmalarında yardımcı oluyoruz. Samsun, kesinlikle öğrenci şehridir ve OMÜ kesinlikle tercih edilmesi gereken bir üniversitedir. 

SAMSUN'U ÇOK İSTİYORDUM 
Mehmet DEMEZ: Ben Samsun'a Adıyaman'dan geliyorum. Burada Tıp Fakültesi'ni kazandım. Daha önce Samsun'a hiç gelmedim. Son 4 gündür kayıt işlemlerim için buradayım ve bu 4 gün içinde gördüğüm kadarını biliyorum. Burada özel bir yurtta kalacağım. Zaten sınava girmeden önce de bu şehri ve üniversiteyi çok istiyordum. O yüzden ben çok memnunum. 

TAM BİR ÜNİVERSİTE ŞEHRİ 
Serpil KESİM: Ben Samsun'un Canik İlçesi'nde yaşıyorum. Yaşadığım şehirdeki üniversitede İlk ve Acil Yardım bölümünü kazandım. Bence Samsun tam bir üniversite şehridir.Tercih döneminde diğer illere ve üniversitelere bakılıyor ama kesinlikle hiçbiri Samsun'un yerini tutmaz. Pişman olacağımızı zannetmiyorum. Hatta çok güzel oldu. 

ULAŞIM VE YURTLARI ÇOK İYİ
Betül GÜLER: Son bir yıldır Samsun'a gelip gidiyordum. Samsun'un öğrenci şehri olduğunu düşündüğüm için Kimya bölümünü tercih ettim ve kazandım. Birçok arkadaşımdan sürekli bilgi alıyor, araştırıyordum. Fakültelerinin, ulaşımın ve kız öğrenci yurtlarının çok konforlu, iyi olduğunu duydum. Kime sorsam hep övdü. Samsun'a isteyerek geldim ve çok memnunum.
 
KARADENİZ'İN İZMİR'İ 
Elif Naz ŞEN: Ben burada Tıp Fakültesi'ni kazandım. Karadeniz'e ilk defa geliyorum. Burada her şeyi çok beğendim. Zaten Samsun için Karadeniz'in İzmir'i diyorlardı. Geldim, gördüm ve gerçekten dedikleri gibi çıktı. Burayı çok sevdim.

ÖĞRENCİLER İÇİN ELVERİŞLİ 
Nurgül BİLGİN: Samsun'a ilk kez geliyorum. Havacılık Yönetimi bölümünü kazandım. Samsun'u gelmeden önce araştırdım. Öğrenciler için elverişli bir şehir, üniversite olduğunu duydum. Eğer çıkarsa KYK'da kalmayı düşünüyorum. 

ÖĞRENCİ ŞEHRİ 
Yavuzhan ÇAĞAN: İstanbul'dan geliyorum ama aslen Samsunluyum. Bilgisayar Programcılığı'nı kazandım. Uzaktan okuduğum için İstanbul'da yaşamaya devam edeceğim. Kayıt için geldim ve sadece belirli zamanlarda sınavlara katılmak için geleceğim. Bana göre Samsun, öğrenci şehridir. 

AKTİVİTELERİNİ SEVİYORUM 
Müberranur ÇOLAK: Hemşirelik için Ondokuz Mayıs Üniversitesi'ni tercih ettim. Zaten Samsun'un Canik İlçesi'nde yaşıyorum. Samsun'un aktivitelerini bildiğim ve sevdiğim için burada okumak istedim. Kesinlikle öğrenci şehri olduğunu düşünüyorum. O yüzden tercih ettim. Dolayısıyla istediğim bölümde ve şehirde okuyacak olmamdan mutluyum. 

HİÇ SIKINTI YAŞAMADIM 
Rümeysa Aleyna AK: Biyoloji öğretmenliğini okuyorum. İlk yılımı burada okudum ve hiçbir sıkıntı yaşamadım. Ben şahsen şehirden ve üniversiteden memnunum. Öğrenciler kesinlikle tercih edebilir. 

İLK TERCİHİM SAMSUN
Duygu TOKMAK: Özel eğitim öğretmenliğini kazandım ve Kayseri'den ilk defa Samsun'a geliyorum. Ben Samsun'un  öğrenciler için çok güzel bir şehir olduğunu düşünüyordum. Dolayısıyla Samsun'u çok istedim ve ilk tercihimi bu yönde kullandım.  

ULAŞIM YÖNÜ ÇOK GÜZEL 
Hiranur BAHTİYAR: Okul Öncesi Öğretmenliği bölümünü kazandım. Samsun'da yaşadığım için her imkanı biliyorum. Samsun, okumak ve yaşamak için çok güzel bir şehir. Aynı zamanda ulaşım yönünden de çok rahatlığı var. Kesinlikle tercih edilebilir bir şehir. 

TEK TERCİHİM SAMSUN 
Oğuzhan YILMAZ: Ziraat Fakültesi'ni kazandım. Samsun'un Çarşamba İlçesi'nde yaşıyorum ve tek tercihim yine Samsun oldu. Tamamen üniversite şehri olduğunu düşünüyorum. Ondokuz Mayıs Üniversitesi'ni de bildiğim için tercihlerimden dolayı çok memnunum. 

HİÇBİR SIKINTI YOK
Elif AYTEKİN: Tıp Fakültesi'ni kazandım. Hayatımda 2'nci kez Samsun'a geliyorum ve şehri çok beğendim. Ulaşım konusundaki tramvayı ve diğer ulaşım araçlarındaki okula geliş gidişleri gördüğüm için hiçbir sorun olmadığını düşünüyorum. 

ULAŞIM VE SAĞLIK 
Feyzanur ÇAKIR: Samsun’da yaşıyorum. Ondokuz Mayıs Üniversitesi Tıbbi Laboratuvar Teknikleri bölümünü kazandım. Samsun benim için öğrenci şehri.  Samsun’un ulaşım ve sağlık hizmetleri bakımından yeterli olduğunu düşünüyorum. 

ŞEHİR MERKEZİ GİBİ
Onur AYDEMİR: Samsunluyum ve İlahiyat Fakültesi'ni kazandım. Samsun’da her yer şehir merkezi gibi ve ulaşımı kolay. Bu yüzden Samsun'u öğrencilerin yaşayabileceği bir şehir olarak görüyorum. Herkesin burayı tercih etmesini tavsiye ediyorum. 

İSTANBUL’UN KÜÇÜĞÜ
Cevat YILMAZ: Metalürji ve Malzeme Mühendisliği bölümünü kazandım. Ünye’de yaşıyorum ama Samsun’da daha önce bir yıl yaşadım. Ben Samsun'u  güzel bir şehir olarak ve İstanbul’un küçük hali olarak görüyorum. 

SAMSUN'A AŞIK BİRİ
Arda SARAÇOĞLU: Kıbrıs’ta okuyordum, Samsun’da işletme kazandım ve geri döndüm. Samsun sürekli kendini geliştiriyor ve ben Samsun’a aşık biri olarak geri döndüğüm için çok mutluyum. Herkesin de burayı tercih etmesini ve görmesini isterim.
  
İLK TERCİHİM SAMSUN’DU 
Erva YÜCEL: Tokat’ın Erbaa İlçesi'nden geliyorum. Üniversiteye kayıt için ilk defa Samsun’a geliyorum. Burada Siyasal Bilimler ve Kamu Yönetimi bölümünü kazandım. İlk tercihim Samsun’du ve burayı kazandım.

EN İYİSİ SAMSUN 
Selçuk YILMAZ (Öğrenci Velisi): Samsun'un Çarşamba İlçesi'nde yaşıyoruz. Oğlum Ziraat Fakültesi Bitki Koruma Bölümü'nü kazandı. Bugün kayıt yaptırmak için geldik. Özellikle Ondokuz Mayıs Üniversitesi'ni istedik. Birçok yeğenim Türkiye'nin farklı yerlerinde üniversite okudu. Onları götürüp, getirme konusunda çok yere gittim ve gördüm. Samsun'un ise öğrenci şehri konusunda en iyisi olduğuna karar verdim. 

AKLIM KALMAZ, RAHAT EDER
Şevki YÜCEL (Öğrenci Velisi): Tokat Erbaa'dan geliyoruz ve daha önce Samsun'a çok geldik. Çocuğum Siyasi Bilimler Bölümü'nü kazandı. Açıkçası bu şehirde ve üniversitede rahat edeceğini düşünüyorum. Çünkü çocukluğumdan beri geliş gidiş yapıyorum ve güzel bir yer olduğunu düşünüyorum. O yüzden çok fazla aklım kalmaz, rahat eder. 

FİYATLAR ÖĞRENCİLERE UYGUN 
Ahmet SAYIR (Üniversite Esnafı) :Öğrenciler bizim kendi evlatlarımızdır. Kendi insanımızın bize emanetidirler. Onların bize, bizim de onlara ihtiyacımız var. Birbirimize destek amaçlı gelmelerini dört gözle bekliyoruz. Yeni nesil denilen çikolatalı lokma, ev yapımı gözleme, sıcak ve soğuk içecek hizmetlerimiz var. Fiyatlarımız tamamen öğrencilerimize uygun düzenlendi. 

HAZIRLIKLI İLLERDEN 
Mehmet ŞEN (Üniversite Esnafı) :Bence Samsun, öğrenci konusunda en hazırlıklı illerden bir tanesi. Üniversitemizin, Samsun Valiliğimizin ve Emniyet Müdürlüğümüzün öğrencileri karşılama biçimleri çok güzeldi. Benim de okuyan bir kızım var. Samsun kesinlikle bir üniversite şehridir. Ben bu eğitim ve öğretim yılında hiçbir sıkıntı olacağını zannetmiyorum. 

SÜREKLİ GELİŞEN BİR ŞEHİR
Öznur BUZBAŞ (Üniversite Esnafı) :Yaklaşık üç buçuk senedir küçük esnaf olarak öğrencilere burada hizmet veriyoruz. Geçmiş senelerde öğrenci sayısı güzeldi ama umarım geçmiş seneleri aratmayan bir sene olur. Doğma büyüme Samsunlu olarak kesinlikle sürekli gelişen bir şehirde yaşıyoruz diyebilirim. Atakum ve sahil bandının gelişmesiyle birlikte Ondokuz Mayıs Üniversitesi de gelişti. 

Yorumlar (0)
27°
açık
Namaz Vakti 07 Temmuz 2020
İmsak 03:03
Güneş 05:02
Öğle 12:45
İkindi 16:44
Akşam 20:17
Yatsı 22:07