banner1365

banner1496

banner1345

banner1334

Samsun'da tarım ve sanayiye yatırım artmalı - Samsun haberleri

banner1357

Samsun'da tarım ve sanayiye yönelik yatırımların artırılmasıyla işsizliğin ortadan kalkacağını dile getiren vatandaşlar, böylelikle şehrin de kalkınacağını ifade etti

SAMSUN SOKAK RÖPORTAJI 19.08.2019, 10:09 19.08.2019, 18:22
117
Samsun'da tarım ve sanayiye yatırım artmalı - Samsun haberleri
banner1353
banner1375

Samsun Medya Grubu'na bağlı Samsun Canlı Haber TV mikrofonlarına konuşan vatandaşlar, "Sizce Samsun'da ne gibi iş alanları açılabilir?" sorusuna yanıt verdi.

İşte alınan yanıtlar:

AVM AÇILMALI 
Arda YAMANER: Samsun'da yeterince iş alanı var. Bizim milletimiz işi beğenmediği için işsiz kalıyor. Ancak yeni bir alan açılacak ise bu şehrin merkezine bir AVM olmalıdır. Bu sayede hem şehir gelişecek hem de iş arayanlar için alan açılmış olacak. 

EMEKLİ ŞEHRİ 
Adil ÖZDEMİR: Samsun’u emekli şehri olarak görüyorum. Bu yüzden gençler için iş imkanı mevcut değil.   Bunun için gençlere hitap edebilecek iş alanları açılabilir. Eğer sanayileşme artarsa iş imkanı haliyle artmış olur. 

İŞ BEĞENİLMİYOR 
Şefik SAĞLAM: Samsun'da yeteri kadar iş alanı mevcut. Ancak vatandaşların iş beğenmediklerini düşünüyorum. Açılacak olsa bile bu tarım ve sanayiye endeksli bir şey olmalı. 

FABRİKA AÇILMALI 
Ümit AYAN: Samsun'un iş bakımından yeterince alan sahip olduğunu görebiliyorum. Şehrimizin sanayi alanında ilerleme kaydetmesi lazım. Fabrikalar açılmalı ve işsizler buralara yönlendirilmelidir. Bu yatırımlar şehrin geleceğin açısından da önem taşımaktadır.

KAPASİTE VAR
Gökhan GÜNDOĞDU: Samsun'da iş bulamadığım için şehir dışına çıkıp farklı illerde çalışmak zorunda kaldım. Büyük firmaların yatırım amaçlı kurulan fabrikaları mevcut şehrimiz bu alanlar için yeterli kapasiteye sahip. Eğer büyük bir fabrikalar kurulursa, insanlar rahatlıkla istihdam edilebilir.

YETERLİ DEĞİL 
Ümit ÇELİK: Samsun’da yaşamıyorum ama gözlemlediğim kadarıyla yeterince iş alanı mevcut değil. Kıyı şehri olduğu için turizmi canlandıracak planların yapılması, şehir içinde vatandaş için de güzel olabilir. Bunun yanı sıra sanayicilik ve fabrikaların artması iş imkânını artıracaktır.

SAYI ARTIRILMALI 
Hasan ABANOZ: Samsun'da yeterince iş alanı olmadığı için işsizlik oranı oldukça yüksek. Bunun için fabrikaların artırılması ve üretime dayalı iş yerlerin açılması gerekiyor. Bu sayede işsizlik sorunun artacağını düşünüyorum.

ÇALIŞAN YOK
Serdar ÜŞENMEZ: Samsun’da çalışmak için yeterli iş alanları var. Ama çalışmak isteyen insan sayısı az. Geçmiş dönemlerde Bafra ve Çarşamba ovaları yetiyordu. Şimdi çiftçilerimiz işsiz. Bunun için tarıma dayalı fabrikaların açılması hem işsizliği önleyecek hem de ekonomiye katkı verecek.  

TARIMSAL SANAYİ 
Necip YILMAZ:  Eskiden olduğu gibi Samsun'da tarıma yönelik sanayi geliştirilebilir. Bu sayede insanlar iş bulacaktır. Çünkü önceden iş bulamayan gençler tarla ve bahçelerde çalışır evine ekmek götürürdü. Şimdi işsizlik oranı giderek artıyor. 

ÇAĞRI MERKEZİ
Hanife YILMAZ: Çevremdeki insanların işsiz olduğunu gördükçe yeterli alanın olmadığını düşünüyorum. İstihdama katkı vermek için çağrı merkezi ve fabrikaların sayıları artırılmalı. 

Ebru ÖZTÜRK
 

Yorumlar (0)
banner1474
28°
açık
Namaz Vakti 07 Temmuz 2020
İmsak 03:03
Güneş 05:02
Öğle 12:45
İkindi 16:44
Akşam 20:17
Yatsı 22:07