banner1365

banner1469

banner1345

banner1468

Samsun'da otel sayısı artırılmalı

banner1357

Karadeniz Bölgesi'nde Samsun'un önemli bir yere sahip olduğunu dile getiren vatandaşlar, şehrin turizm bölgesi olması için otel sayılarının arttırılması gerektiğini söyledi

SAMSUN SOKAK RÖPORTAJI 01.08.2019, 10:35 01.08.2019, 10:42 Admin
banner1353
banner1375

Samsun Medya Grubu'na bağlı Samsun Canlı Haber TV ekipleri mikrofonlarını Samsunlulara uzatarak, "Samsun'un turizm bölgesi olması için neler yapılması gerekiyor" sorusuna yanıt aradı.

ETKİNLİKLER YAPILMALI 
Ahmet CEYLAN: Samsun'da yeterli sayıda otel açılması ve etkinliklerin çoğaltılması gerekir. Bizim sadece Atakum sahilimiz var. Plaj kültürü yok. Büyük organizasyonlara yer verilmiyor. 
Bu şehrin turizme açık olabilmesi için bunların geliştirilmesi gerekir. Ayrıca bölgede tarihi anlamda birden fazla değerimiz var.

ÖZVERİLİ OLMALIYIZ
Mehmet SEZGİN: Öncelikle sahil kesiminde alt yapı problemlerinin çözülmesi gerekiyor.Ayrıca oteller arttırılmadığı sürece  Samsun'a turist gelmez. Eğer turizm bölgesi olmak istiyorsak, turiste karşı özverili olmamız gerekiyor. 

ÖRNEK ALINMALI
Fahri ÇAMUR: Samsun turizm bölgesi olması için önce Antalya, İzmir gibi şehirleri tuizm konusunda örnek almamız gerekiyor. Şehrimizde birçok doğal ve tarihi  güzelliğimiz var. Bunları turizme kazandırmak adına bu konuda çalışmalarımızı arttırmalıyız.

ÇEVRE VE DENİZ TEMİZLİĞİ 
Veysel KAYA: Tuzim için ilk olarak çevre ve deniz temizliğinin yapılması gerekiyor. Ayrıca şehirde bulunan oteller turizm için yeterli seviyede değil.  Çünkü yerli ve yabancı turistler için otellerin onlara göre ayarlanması gerekiyor. 

GELİŞTİRİLMELİ 
Atilla KARA: Samsun hem kış hem de yaz turizmine oldukça uygun bir şehir. Bu nedenle şehirde bulunan birçok yerin turizme elverişli hale getirilmesi gerekiyor. Ayrıca Samsun'da bulunan oteller turizm açısından yeterli değil. Sayılarının arttırılması gerekiyor. Bunların geliştirilmesi gerektiğini düşünüyorum.

OTELLER ÇOĞALTILMALI 
Mustafa PAMUK: Bölgede turizmi canlandırmak adına önemli adımlar atmak lazım. Öncelikle sahil kenarlarının tuzime hazırlanması ve otellerin çoğaltılması gerekir. Hatta bu oteller şehir dışında bulunan alanlara inşa edilirse daha güzel olur. Böylece şehrin her güzelliğinden daha da faydalanırlar. 

TANIYABİLME FIRSATI OLACAK 
Rahmi GÜVELİ:  Eğer Samsun turizm bölgesi olursa dışarıdan gelen vatandaşların Samsunu daha iyi tanıyabilme fırsatı olur. Turizm gelişirse insanlar artık Akdeniz yerine Karadeniz Bölgesi'ni tercih edebilirler. 

TANITIM YAPILMALI
Rahime AKTÜRK: Samsun’un zaten turizm bölgesi olduğunu düşünüyorum. Çünkü yeterince gezilebilir alanı ve sahili mevcut. Sadece şehrin tanıtımının yapılmadığını bu yüzden biraz geri kaldığını düşünüyorum.  Samsun için daha çok yabancı turistlere hizmet verecek otellerin yapılması gerekir. Eğer Samsun turizme daha çok açılırsa esnaf kazanır ve istihdam sağlanır. 

TANITIM EKSİĞİ VAR

Davut EFEOĞLU:  Samsun'da yeterince gezilip görülecek yer var ama tanıtım açısından eksiğiz. Belki Türkiye’de bir ilke girebiliriz. Çünkü sahilimiz en uzun sahil ve oldukça güzel. 

Ebru ÖZTÜRK, Ekrem ASLAN
 

Yorumlar (0)
parçalı bulutlu
Namaz Vakti 24 Ocak 2020
İmsak 06:17
Güneş 07:46
Öğle 12:52
İkindi 15:24
Akşam 17:48
Yatsı 19:11