banner1365

banner1496

banner1499

banner1334

Samsun'da balık yüzleri güldürdü - Samsun Haberleri

banner1357

Av yasağının kalkmasıyla birlikte balıkçılar ağlarını Karadeniz'in sularına bırakmaya başladı. Balıkçılar ağlara takılan balıklarla sezona bereketli girmenin mutluluğunu yaşarken, tezgahlara yansıyan fiyatlar da vatandaşı sevindirdi.

SAMSUN SOKAK RÖPORTAJI 04.09.2019, 12:00 04.09.2019, 12:05
318
banner1353
banner1375

Samsun’da 1 Eylül'den itibaren av yasağının kalkması ile birlikte ağlara takılan balığın bol olması sadece balıkçıları değil, vatandaşları da mutlu etti. Ayrıca bu durum tezgahlara da olumlu yansırken vatandaşların tercihi ise kırmızı etten ziyade balık oldu. Samsun Medya Grubu'na bağlı Samsun Canlı Haber TV mikrofonlarına konuşan balıkçılar ve vatandaşlar, yeni sezonla ilgili görüşlerini dile getirdi. 

TALEP GAYET İYİ
Ercan KUTBAY: Sezonumuz iyi başladı. İstavrit, mezgit, barbunya, çupra ve somon var. Şimdi hamsiyi ve çinekopu bekliyoruz. Bu sene istavritte bolluk yaşayacağız, ondan sonra hamsi başlar zaten.  İstavrit 15-20 lira, mezgit 20-25 lira, barbunu ise 30-35 lira arasında satışa sunuyoruz. Biz de memnunuz vatandaş da. Daha ne olsun 

İSTAVRİT BOL 
Erol MUTLUTÜRK: Mezgit ve istavrit balığını bol miktarda avlıyoruz. Mezgit ve istavriti 8 TL'den satışa sunuyoruz. Her şey normal gidiyor. İnşallah deniz suları soğuduğu zaman hamsiyi bekliyor olacağız. 

İHTİYACIMIZ VAR
Gökhan KARA:  Kurban etlerimiz de duruyor dondurucuda ama şimdi balık sezonu açıldı ve Omega-3’e ihtiyacımız var. Zaten ailecek balık yemeyi çok seviyoruz. Fiyatlar oldukça uygun. Ben de fiyatın uygunluğuna göre balık çeşidini tercih ediyorum.  

FİYATLAR ÇOK UYGUN  
Halit BAYRAK: Tezgahlar çok iyi. Balıklar çok uygun fiyata, 5 liraya istavrit, barbunya ve mezgit alınabiliyor. Her şey var. Artık kırmızı etten balığa geçildi. Fiyatlarda çok uygun. Yakında hamsi çıkacak inşallah. 

MEZGİT VEYA İSTAVRİT
Mehmet MUTLU: Sezon açıldı. İnşallah hayırlı ve uğurlu bir sezon olur. Bu ara mezgit ve istavriti alıyorum. Fiyatları da uygun. Hamsi de geldikten sonra her şeyin daha güzel olacağını düşünüyorum.

HAMSİDEN UMUTLUYUZ 
Onur Can KÖSE: Tezgahımızda bir sürü çeşidimiz var. Fiyatlarımız ise çok uygun. Mezgit 5 TL, kefal ve istavriti ise 10 TL'den satışa sunuyoruz. Ağlara takılan balıklar normal. Ancak ilerleyen dönemde daha fazla bolluk bekliyoruz.  Hamsiden umutluyuz, vatandaş bol bol hamsi yiyecek.  

ARTIK BALIK YİYORUZ
HÜSEYİN GÜLER: Balıklar taze, çok güzel. Bir Karadenizli olarak balığı seviyoruz zaten. Kırmızı etten balığa yöneldik. Balık yemeyi de çok seviyorum. İnşallah bu sezon bol bol yeriz.

Elif DANIŞMAZ 
 

Yorumlar (0)
25°
az bulutlu
Namaz Vakti 04 Temmuz 2020
İmsak 03:00
Güneş 05:00
Öğle 12:44
İkindi 16:44
Akşam 20:18
Yatsı 22:09