banner1365

banner1469

banner1345

banner1468

Saathane Meydanı esnafı, Yılmaz’ın istifasını yorumladı: 'Siyasete genç isimler lazım!..'

banner1357

Samsun Saathane Meydanı esnafı, Yusuf Ziya Yılmaz'ın 24 Haziran seçimi öncesinde Büyükşehir Belediye Başkanlığı görevinden istifa ederek AK Parti’den milletvekili aday adayı olmasını, “Bırakması yerinde bir karar. Siyaseti artık genç isimler yapmalı" dediler

SAMSUN SOKAK RÖPORTAJI 03.05.2018, 14:47
banner1353

Samsun’da 19 yıldır sürdürdüğü Büyükşehir Belediye Başkanlığı görevinden ayrılan Yusuf Ziya Yılmaz, AK Parti’den Samsun Milletvekili Aday Adayı oldu. Biz de bu durumu Samsun’un en eski meydanlarından olan Saathane’de esnafa sorduk.

İşte Saathane Meydanı esnafının Yılmaz’ın istifası ve aday adaylığıyla ilgili yorumları:

YERİN DE BİR KARAR
Halit BAYRAK: Ben yerin de bir karar olarak görüyorum. Yeterince Samsun için çalıştı. Zamanını çoktan dolmuştu. Geçiyordu bile. Böylece daha hayırlı olacağını düşünüyorum. Aday adaylığı için de kendisi bilir hayırlısı olsun


 
GENÇ NESİL OLSUN
Aydın KUŞCU: Ben çok da gerekli olduğunu düşünmüyorum. Zaten senelerdir siyasetin içinde olan birisi. Artık gençlerin önü açılmalı diyorum. Samsun şehri Yusuf Ziya Yılmaz’a yeterince sahip çıktı, artık onun bu son görevi olmalıydı. Milletvekilliği yapmasına bir şey demiyorum ama belediyeyi genç nesile bırakmasından yanayım.

ERKEN SEÇİM OLMASAYDI
ZATEN İSTİFA EDECEKTİ!

Ramazan PİLAN: Ben Yusuf Ziya Yılmaz’ı hiçbir zaman desteklemiyorum. Vatandaşlara da soruyorum bu sorumu. 15 senedir bu şehir için ne yaptı ki? Benim bu lafıma katılacak bir sürü Samsunlu vatandaşı buraya şu an toplayabilirim. Şimdi Samsun üzerinden millet vekili adaylığını koymuş. Ne yaptım zannediyor ki adaylığını koyuyor, ben bunu hiç anlayamadım. Erken seçim olmasaydı da zaten istifa edecekti. Sayın Cumhurbaşkanımız konu ile ilgili talimat vermişti.

BAŞKANIMIZA HAYIRLI OLSUN
Rıza UZUNKÖSE: Samsun’a çok güzel hizmetleri bulunmuştur. Şimdi de AK Parti’den millet vekili adayı olmuş, ben çok sevindim. Başkanımıza hayırlı olmasını dilerim. Samsun’da senelerdir yaptıkları belli, bu yüzdendir ki şimdi artık millet vekilliğini istemiştir. 

BÜTÜN ESNAFI KATLETTİ
Tacettin BALCI: Yusuf Ziya Yılmaz’ı başka türlü belediyeden kurtaramazdık, herhâlde. Samsun’a yaptıkları ortada, biz esnafların halleri ise zaten belli. Artık genç insanlara yerini bıraksın, siyaseti de bıraksın. Saathane’deki bütün esnafları katletti sağ olsun, şimdi de ne adaylığını ne de belediyeciliğini savunmuyorum. 

GENÇLERE BIRAKILSIN
Bekir ÇAKMAK: Çok çalışkan ve dürüst bir başkanımızdı. Samsun’u Samsun yapan kendisidir. Çalışmalarını kendim bile bizzat takip etmişimdir. Ama bir düşüncem daha var ki, gençlere bırakmasıdır. Artık gençlerin önü açılsın. Genç beyinler, dinamik yeni fikirler gerekli. Vatanımıza milletimize, dilimize bayrağımıza sahip çıkacak insanlar getirsinler. Yusuf Ziya’yı kötülemiyorum, hatta dediğim gibi bunca geçen seneler de harika bir Samsun bıraktı bizlere. Sadece artık değişmesinden yanayım bende. 

SAATHANE PROJESİ ÜZDÜ
Bayram AY: Ben pek yorum yapmak istemiyorum, her şey ortada. Bundan sonra vatandaşların iyi düşünmesi gerekmektedir, eğer ki Yusuf Ziya Yılmaz adaylığa seçilirse. Samsun’un durumu ortada. Umuyoruz ki gitmesi bizim için hayırlı olandır. Saathane meydanımız hala yapılmadı bu bile bizi üzen bir olaydır. 

GÜLE GÜLE BAŞKANIM
Cemal KÜÇÜK: Şehrimize çok iyi çalışmış, bir başkandır. Sırası geldi ise, gitmesi uygundur. Bizleri, şehrimizi Ankara’da çok iyi temsil edeceğinden eminim. Hayırlı olsun şimdiden. Gelende umarım başkanımız kadar iyi çalışır. Hizmetin yaşla alakalı da olduğunu düşünmüyorum. Emin ki vatandaşların çoğu bu görüştedir. 

YENİ NESİL, GÜZEL NESİLDİR
Murat BATMAZ: Evet yaptığı yenilikler olsun Samsun’u Samsun yaptı. Fakat düşündüğümüz de ise, artık bırakması da gerekli idi. Artık yeni kişiler genç nüfus, yenilikçi olsun. Bizler esnafla iç içe, halkın içine karışacak belediye başkanları görmek istiyoruz.  

HERKESİN AHINI ALDI
Metin DEMİRCİOĞLU: Yusuf Ziya Yılmaz’ın istifası şuan beni pek ilgilendirmiyor fakat AK Parti bu hareketiyle Yılmaz’ı ödüllendirmiştir. O da beni çok üzdü. Bu milletvekilliği adaylığını açıklaması Ak Parti’den üzücü bir olay, Ak Parti’ye asla yakışmaz. Yaptıkları ortada dükkanımın önünden bir adam geçemiyor, 5 yıldır bu şekil de devam ediyor. Herkesin bu kadar ahını almış bir insanın milletvekili olması beni derinden üzdü. Kendim AK Partiliyim, insanları bu denli üzen, ekmek kapılarını yıkan kişinin milletvekili olması anlamsızdır. 

YENİ BAŞKAN SAMSUNSPOR’A SAHİP ÇIKSIN
Mehmet YÜCEL: Yusuf başkanımızın aday adaylığını olumlu yönde düşünüyorum. Zaten büyük ihtimalle kendi şahsi fikrim, birinci sıradan aday olacaktır kendileri. İstifa etmesi de keza Sayın Cumhurbaşkanımız doğrultusun da gerçekleştirilmiştir. Bizim gelecek olan yeni başkanımızdan tek isteğimiz Samsunspor’a sahip çıkmasını istiyoruz. Orijinal Samsun milletvekilleri istiyoruz. Başka illerden birini aday koyarlarsa Samsunspor’a sahip çıkmayacaklarsa, biz AK Parti’ye oy vermeyi düşünmüyoruz. 

YORUM BİLE YAPILMAZ
Abdullah KAYA: Ben uzun zamandır oy kullanmıyorum. Kendi kendine, geldi şimdi ise gidip, milletvekili adayı olmaya çalışıyor Yusuf Ziya Yılmaz. Yorumu vatandaşa bırakıyorum. Hayırlısı ne ise o olsun. Fakat iyi olabileceğini düşünmüyorum. 

Röportaj: Emre ÖNCEL – Deha İŞLER

Yorumlar (0)
parçalı az bulutlu
Namaz Vakti 08 Aralık 2019
İmsak 06:09
Güneş 07:41
Öğle 12:32
İkindi 14:51
Akşam 17:12
Yatsı 18:39