banner1365

banner1469

banner1345

banner1480

Nutuk, geleceğe ışık tutuyor

banner1357

Samsunlular, Mustafa Kemal Atatürk'ün yazdığı  'Nutuk'adlı kitabın gençliğe bırakılmış en güzel eserlerden biri olduğunu ve ışık tutttuğunu ifade etti

SAMSUN SOKAK RÖPORTAJI 31.07.2019, 09:56 31.07.2019, 10:03
banner1353
banner1375

Samsun Medya Grubu'na bağlı Samsun Canlı Haber TV mikrofonlarına konuşan Samsunlu vatandaşlar, "Atatürk’ün 'Nutuk' adlı eserini okudunuz mu, içeriği hakkında bilginiz var mı?" sorusunu cevapladı.

İşte alınan yanıtlar:

SAMSUN’DAN BAHSETMİŞTİR
Velittin PEKER:  Mustafa Kemal Atatrk,  ülkeyi kurtarmak için başladığı mücadeleyi 'Nutuk' adlı eserinde sonuna kadar anlatıyor. Milli mücadeleye memlketimiz Samsun'dan başladığı için bu eserin ilk sayfasında da Samsun'dan bahsetmiştir. Bizim için büyük bir onur. 

YOLUNDAN YÜRÜYORUZ
Selim KASAP: Nutuk'un içeriği hakkında bilgi sahibiyim. İyi ki okumuşum dediğim kitaplardan birisi. 
Nutuk, bizim yolumuzdan yürüdüğümüz  çok önemli bir kitap olarak görüyorum. İçeriği hakkında şunu belirtebilirim. Atatürk’ün yapacakları ve yapmak istediklerini anlatan bir kitaptır. 

MEDENİYET VAR 
İsmet ÖZTÜRK:Nutuk’u yıllar önce okumuştum. Bizim için çok önemli bir kitaptır. Çünkü tüm insanların geleceğini aydınlatma ve medeniyeti anlatıyor. Kısacası Atatürk’ün bize bıraktığı eser bizim için her şey.. 

ATATÜRK'ÜN HAYATI VAR 
Nihayet ÖZTÜRK: Atatürk’ün 'Nutuk' adlı eserini okudum. İçeriğinde kendi hayatı, yapmak istedikleri, svaş süreçleri ve o döneme ait bilgiler var. O dönem kendi hayatını anlattığı muhteşem bir eser. 

GELECEĞİ KURUYOR
Ayşe KASAP: Nutuk, çevremiz de ki herkesin öncelikle okuması gereken bir kitaptır. Çünkü Nutuk’u okuduktan sonra hayatta daha sağlam adımlarla ilerlemiş oluruz. Bir aile nasıl çocuğunu düşünüp hareket edip, geleceğini inşa etmeye çalışıyorsa Nutuk'da bizim için geleceği kuran bir eser 

GENÇLİĞE HİTAP EDİYOR
Timuçin AKSAN: Atatürk’ün 'Nutuk' adlı eserini biliyorumeserini biliyorum ve okudum. Atatürk eserinde daha çok gençlere ve geleceğe hitap etmektedir. Daha ileriye gidebilmemiz için neler yapmamız gerektiğini, hangi fikirler doğrultusunda ilerlememiz gerektiğini anlatıyor.

SERVETTİR
Nevzat ÇİFTÇİ:Nutuk’u tabi ki de biliyoruz. Atatürk’ün yazdığı her şey güzeldir. Liderliğinin asla tartışılmayacağı ve Türk Milleti'nin rehberi olan Nutuk Türkiye Cumhuriyeti'nin ilelebet payidar olması adına gençliğe bırakılmış bir servetidir. 

BAĞIMSIZLIĞI ANLATIYOR 
Yavuz ULUÇAY: Mustafa Kemal Atatürk'ün  'Nutuk' adlı eserini okudum. Hatta Atatürk, eserinde 19 Mayıs 1919’da Samsun’dan bahsediyor. Atatürk bir ülkenin bağımsızlığını nasıl kazanır veya nasıl ayakta durabilir tüm bunlar bu eserde anlatmıştır.

BÜYÜK BİR EKSİKLİK
Ergin ÇAKIR: Nutuk'un yarısını okudum. Benim için büyük bir eksiklik. Özellikle gençlerin muhakkak okumasu gerekiyor. Ben bu önemli eseri Atatürk’ün anılarıyla birleşen bir günlük olarak görüyorum. 

ÇOK ÖNEMLİ 
Mustafa ERDOĞAN: Atatürk’ün Nutuk eserini biliyorum ama hepsini okumadım. Nutuk’ta Türkiye’ye ait her şeyi anlatmıştır. Hatta Türkiye’nin şuan ki durumu dahi nutukta yazıyor. Ben Nutuğu Atatürk’ün bize bıraktığı çok önemli bir kitap olarak görüyorum. 

Ebru ÖZTÜRK, Hande ONAT    
 

Yorumlar (0)
parçalı bulutlu
Namaz Vakti 20 Şubat 2020
İmsak 05:50
Güneş 07:16
Öğle 12:53
İkindi 15:51
Akşam 18:21
Yatsı 19:41