banner1365

banner1469

banner1345

banner1480

Kültür, sanatta teşvik yok

banner1357

Samsunlular,  kültür ve sanat faaliyetlerinden yeteri kadar bilgi sahibi olamadıklarını belirterek, "Kültür  ve sanat etkinliklerine teşvik yok. Yeterli bilgilendirme ile reklam yapılmıyor. Bu yüzden takip edemiyoruz" dedi

SAMSUN SOKAK RÖPORTAJI 26.06.2019, 09:30 26.06.2019, 09:42
banner1353
banner1375

Samsun Medya Grubu'na bağlı Samsun Canlı Haber TV mikrofonlarına konuşan Samsunlular, "Samsun'daki kültür ve sanat faaliyetlerini takip edebiliyor musunuz?" sorusunu yanıtladı. 

İşte Samsunluların cevapları

TAKİP EDEMİYORUZ
Ahmet SANAL: Son dönemlerde bu tür etkinliklerde Samsun'un geri kaldığını düşünüyorum. Tabi bunda ekonomik etkiler de söz konusu ama yeteri kadar önem verilmediğini düşünüyorum.

HABERİMİZ OLMUYOR 
Nisa KARABAYIR: Kültür ve sanat faaliyetlerini takip edemiyorum. Çünkü hiçbir etkinlikten haberimiz olmuyor. Ancak etkinlik bittikten sonra haberimiz oluyor. O zaman da geç kalmış oluyoruz. Bence pano, durak ve belirli yerlere daha çok reklam verilmeli. 

EVİMİZ UZAK 
Kemal DEMİRTAŞ: Ben Samsun'un Asarcık İlçesi'nde ikamet ettiğim için faaliyetleri takip edemiyorum. Evimiz uzak kalıyor. Merkeze yakın olsaydım takip ederdim diye düşünüyorum. 

KATILIYORUM 
Esma KESİM: Faaliyetleri takip ediyorum. Mesela ben el sanatlarına, nakış ve dikiş kurslarına gidiyorum. Elimden geldiğince araştırıyorum. İnternete bakıyorum. Bu tarz etkinliklere katılmayı seviyorum. 

TEŞVİK YOK 
Cumhur KÖSE: Elimden geldiğince takip etmeye çalışıyorum. Fakat kültür ve sanat faaliyetlerinin yeterli olduğunu düşünmüyorum. Milletimiz eğlence peşinde.  Ben hiç resim sergisine gitmedim. Gazi müzesine bile en son çocukken gittim. Zaten etkinliklere teşvik de yok. Dolayısıyla insanlar önemsemiyor. 

SON ANDA...
Mübeccel TAŞ: Çok takip edemiyorum. Zamanım olmuyor. Aslında ev hanımıyım ama faaliyetlerden bilgim olmuyor. O yüzden kültür ve sanat faaliyetlerine katılamıyorum. Hep son anda haberimiz oluyor ve iş işten geçmiş oluyor. 

VAKİT AYIRACAĞIM
Meral AKAL: Takip edemiyorum. Çünkü yeni emekli oldum. Daha önce vakit bulamadığım için zaman ayıramıyordum. Artık bundan sonra gerek özeni göstereceğim. 

HABERİM OLURSA GİDERİM
Ömer KAHRAMAN:  Yoğun çalışma programım dolayısıyla kültür ve sanat faaliyetlerini takip edemiyorum. Yıllar önce tiyatroya gitmiştim, çok beğenmiştim. Ancak günümüzde pek haberim olmuyor. Olursa memnuniyetle giderim. 

YETERLİ REKLAM YOK 
Kaan Alp ALTAY: Her zaman takip ettiğim söylenemez. Bizim kültürümüzde bu faaliyetlerin yeri ve önemi büyük ama kimsenin bunlardan haberi yok. Çünkü reklam eksikliği var. İnsanlara yeterince haber verilmiyor. O yüzden katılım sağlanamıyor.  

Hande ONAT, Uğur ATICI 
 

Yorumlar (0)
açık
Namaz Vakti 18 Şubat 2020
İmsak 05:53
Güneş 07:18
Öğle 12:54
İkindi 15:49
Akşam 18:19
Yatsı 19:39