banner1365

banner1469

banner1345

banner1480

HDP'nin selamına Samsun'dan sert tepki

banner1357

Samsunlu bazı vatandaşlar, Millet İttifakı'nın Samsun'daki belediye başkan adaylarına HDP'li vekillerden selamlı destek gelmesine tepki gösterdi.

SAMSUN SOKAK RÖPORTAJI 15.03.2019, 09:17 15.03.2019, 09:22
HDP'nin selamına Samsun'dan sert tepki
banner1353
banner1375

HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan, HDP Eş Genel Başkan Yardımcısı Garo Paylan ve HDP Hatay Milletvekili Barış Atay’ın sosyal medyada Samsun'a selam gönderen videolar paylaşması, şehirde tepkilere neden oldu. Yaşanan olay sonrasında Samsun Canlı Haber TV ekipleri, sokağın nabzını tutarak vatandaşların konuyla ilgili görüşlerini aldı.

İşte Samsunlu vatandaşların verdiği cevaplar:

HDP, EŞİTTİR PKK
Murat YARIMOĞLU: HDP eşittir PKK demek. Bu selamı çok yanlış buluyorum. O selamı geri göndermek en doğrusu olur. Bunların vatana bir hayrı olmaz, başka da bir şey söylemeye gerek yok. 

ASKERİMİZİ VURAN ADAMLAR
Yavuz YILMAZ: Bu durum kesinlikle tasvip edilemez. Çünkü bunlar, bizim askerimizi vuranlar. Bunlardan iyi bir adım asla beklenemez. Bu bir politika ve Allah muhafaza her şeyi yapabilirler. Onlar için önemli olan bir yerlere gelmek ve bunun için her şeyi yaparlar. 

MİLLET İTTİFAKI İYİ OLMADI
Samet TEMİZ: Millet İttifakı bence hiç iyi olmadı. CHP olarak Atatürk’ün partisi isen teröristler ile işbirliği yapmak çok mantıksız geliyor. Nereli olursak olalım, Türkiye’nin ekmeğini yiyoruz ve insanlar bu tür şeylere karşı çıkmalı. Yaptıkları iyi bir şey değil, bence Samsun’da da tutunamazlar. Ben CHP’nin ittifakını onaylamıyorum. 

KABUL EDEMİYORUM
Serdar KAZANCI: Bu destek bizce hiç uygun değil ve ben bunu kabul etmiyorum. HDP'nin ne olduğunu çok iyi biliyoruz ve bu durum hiç normal değil. Bu selamı yolladılar ise muhakkak bir karın ağrıları vardır. Samsun’da da HDP'ye oy çıkıyor, bu şekilde onların vereceği yer belli olmuş oldu. 

HDP'NİN DESTEKLEDİĞİNİ BİLİYORUZ
Zeki İŞLEK: Bunlar yüzsüz insanlar, bir şeyi yapıp sonra 'Biz bunu yapmadık' der. Daha düne kadar Meral Akşener, 'Bizi bunlarla birarada tutmak yanlıştır' demedi mi? Şimdi ne değişti. Necattin Demirtaş, 'MHP’liyim' diye geziyor ama boşa gezmesin. Sevdiğimiz bir insan ama ben onu bir ortamda gördüm ve anında dışarıya çıktım. Bunları HDP'nin desteklediğini biliyoruz. 

KİMSE KİMSENİN SELAMINA KARIŞAMAZ
Ahmet ÇABUKER: Herkesin özgür iradesi var, kimse bir şey söyleyemez. Vatandaş, 'Buraya oy veriyorum derse, destekleyemez mi?' diyecekler. Herkes istediği kişiyi destekleyebilir. Kimse kimsenin selamına ve desteğine karışamaz. Ben bu durumu gayet normal görüyorum. 

 YAZIKLAR OLSUN
Bahattin ÖZDEMİR: Ben bu desteğe tamamen karşıyım. Bu memleket bu kadar karışık durumdayken şehitlerimizin kemiklerini sızlatmak çok yanlış. Burada HDP ile ittifak yaptılar. Atatürk’ün partisine yazıklar olsun demek istiyorum. Bunlar aklıma gelince çok duygulanıyorum, Allah onları bildiği gibi yapsın. 

DURUMU ONAYLAMIYORUM 
Yusuf ÖZDEMİR: Ben bu durumu çok yanlış buluyorum. Bunların siyaset anlayışları değişik ve ben bu durumu hiç onaylamıyorum. Ben, bunları baştan aşağı yanlış buluyorum. 

BUNLARLA OLMAK VATAN HAİNLİĞİ
Eyüp KUVEL: Bu duruma söyleyecek hiçbir kelime bulamıyorum. HDP’nin Millet İttifakı’nı desteklemesine bir şey diyemem, çünkü her şey ortada ve herkes durumu görüyor. HDP’nin ne olduğu belli ve bunlarla bir olmak vatan hainliğinden başka bir şey değil. Ben bunları ve bunlarla ittifak yapanları asla desteklemiyorum ve desteklemeyeceğim. 

NORMAL BULUYORUM
Recep ÇELİK: HDP’nin Millet İttifakı’nı desteklemesini çok normal buluyorum. Çünkü onlar da sonuçta bir parti ve partiler birbirlerini destekleyebilir. Cumhur İttifakı’na kimse bir şey söylemiyor. Karşı olanlara terörist muamelesi yapıyorlar. 

Haber: Merve İLHAN, Ekrem ASLAN

Yorumlar (1)
dinlen 12 ay önce
Reis, yol yaptın hastane yaptın iyide hoşta... ithal patates,soğan ne? boş tencere ,boş file... işsizlik ne? sandıkta bunları aklıma getirip oy atacağım... biraz ak parti kenarda dinlensin....
18°
açık
Namaz Vakti 26 Şubat 2020
İmsak 05:42
Güneş 07:07
Öğle 12:53
İkindi 15:56
Akşam 18:29
Yatsı 19:48