banner1017

Cumhuriyet Caddesi sakinlerinden seçim yorumu: 'Türkiye'nin ihtiyacı, değişim'

24 Haziran Seçimi öncesinde ‘Söz Milletin’ sloganıyla sokağın nabzını tutan Samsun Canlı Haber TV ekibinin bu röportajda konukları İlkadım Cumhuriyet Caddesi sakinleri oldu

Samsun Canlı Haber TV ekibinin sokaktan aldığı röportajları hazırladığı, Samsun Gazetesi aracılığıyla da görsel ve yazılı olarak halka sunduğu seçimin nabzında bu kez konuklar İlkadım İlçesi Cumhuriyet Caddesi sakinleri oldu. Vatandaşlara, “24 Haziran Genel Seçimiyle ilgili neler düşünüyorsunuz” diye sorduk. İşte aldığımız cevaplar:

ÜLKEMİZİN İSTİKRARA İHTİYACI VAR
Talat YÜKSEL: Ülkemiz için hayırlısı olsun. Benim kendi düşünceme göre, liderimiz Recep Tayyip Erdoğan ile yola devam edeceğiz. Ülkemizin istikrara ihtiyacı vardır. İstikrarı sayın Cumhurbaşkanımız ile sağlayacağımızı düşünüyorum. 

MİLLETİN SIRTINA VURULMUŞ BİR YÜK
Yalçın GÜRTAN: 24 Haziran seçimleri halkın zamansız yakalandığı bir seçim olmuştur. Daha doğrusu iktidarı oluşturan, AK Parti ve MHP’nin ortaklaşa milletin sırtına vurdukları bir yüktür. Vatandaşlar düşmüş geçim sıkıntısına, iktidarda bunları düşünmeden hemen seçim kararına oturmuşlardır. Ben bu seçimi çok sağlıklı bulmuyorum. 

TÜRKİYE’DE HER ŞEY DEĞİŞİR
Taner ÖZÇELİK: Genel seçimi kısaca özetlersek, bu hükûmetin gitmesini istiyorum. Eğer hükümet gider ise, her şey değişir Türkiye’de. Şayet gitmezlerse her şey aynı tas aynı hamam devam eder. 

TÜRKİYE İÇİN UMUT OLUR
Şükrü ŞEN: Önümüzdeki seçimlerin çok çekişmeli olacağını düşünüyorum. Siyasetçilerimiz birbirleri ile yarış halindeler. Ben bu seçimlerde Cumhurbaşkanlığının 2’nci tura kalacağını düşünüyorum. Eğer aynı hükumet devam ederse, kuyunun dibinde dolaşır dururuz. Değişiklik olursa eğer Türkiye için bir umut olur. 

İKTİDARIN YANINDAYIZ
Murat YEŞİLIRMAK: Bu seçimlerde Türkiye kazanacak diyorum. Bunun akabinde de FETO örgütüne bağlı olanlar kaybedecektir. Bizim memleketimiz sahipsiz bir memleket değildir. Hepimiz bu topraklar üzerinde yaşıyoruz, cennet vatanımıza sahip çıkmamız gereklidir. Bölücüler kaybedecekler bizler ise aydınlık bir geleceğe kavuşacağız. 24 Haziran’dan sonra ulaşabileceğimiz her şeyin sahibi olacağız. 


TEK BAŞINA İKTİDAR OLUNSUN
Mustafa MİDİLLİ: Seçimlerin güzel ve ahlaklı bir şekilde geçmesini istiyorum. Tabi şu an kimin kazanacağını kimin kaybedeceğini kestirmek zor olacaktır. Ama ilk önceliğimiz vatana millete hayırlı olmasıdır. Bu seçimlerde şayet kurulu düzen bozulursa, gelecek olan yeni hükümet ilk başlarda bir bocalamaya girebilir. Kim başa gelirse gelsin tek başına iktidar olunursa daha sağlıklı olur. 

EKONOMİNİN KÖTÜ GİDİŞATI DEĞİŞMELİ
Soner VAROL: Hayırlısı kim ise o olsun isterim. Bu seçimler önemli bizler için. İnsanların biraz daha bilinçlenip düşünüp karar vermelerinden yanayım. Sonuçta muhtar adayını seçmiyoruz. Ülkemize vatanımıza ve milletimize yakışacak, iyi bir şekilde yönetecek ve bizleri ileriye taşıyacak kişilerin gelmesini istiyorum. Parti ismi vermek istemiyorum ama Türkiye’nin gidişatı belli. Bir şeylerin değişmesi gerekli bu ülkede artık. Gidişat değişir ise seçimlerden sonra mutlu olacağız.

İKTİDAR İLE EL ELE
Adem CANDAN: Önümüzdeki bu genel seçimlerin önemli bir dönüm noktası olacağını düşünüyorum. Halk olarak siyasi bir savaş vermekteyiz. On altı yılda yapılan mücadeleleri bir çizgi ile silmeye çalışıyorlar. Bizlerde bunun mücadelesini veriyoruz. Şu anki durum kısaca, iki kutba ayrılmış vaziyette ülkemiz. Yolumuza Cumhurbaşkanımız Erdoğan ile devam etmek istiyorum.

DEĞİŞİM GEREKLİ
Avni ÖZLÜ: İnsanlarımız zor durumda. Bu seçimlerin iyi çıkması sonucu feraha çıkabiliriz belki. Bu seçimler sonucunda hangi partinin lider olacağı da çok önemli bir konudur. Çok azda olsa siyasetçi bir kimliğe sahibim. Bence bu seçimlerin kilit ismi HDP olduğunu düşünüyorum. HDP kimi destekler ise onun daha çok şansı olacağını düşünüyorum ve bu yüzden kilit isim diye bahsediyorum. 

SÜRPRİZ BİR SONUÇ BEKLİYORUM
İlhami ALPASLAN: Genel seçimler sonucunda çok sürpriz bir netice bekliyorum. Hükûmetin değişeceğini düşünüyorum. Bizler için yeni bir kanın gelmesi lazım. On altı senedir denenmiştir. Yeni kişilerin gelmesi ve denenmesinden yanayım. Seçimlere kadar bizi zor günler bekliyor. Sonunda hükümet değişir ise aydınlığa kavuşabiliriz. 

HALKTAN BİR PARTİ OLMALI
Esen ERZURUMLU: Biz vatandaşlar olarak her şeyin hayırlısı olması için dua ediyoruz. Gelecek olan partinin halktan birisi olması gereklidir. Bizlerin sorunlarını çözecek, istihdam sağlayacak kişiler geçerse Türkiye o zaman kazanmış olur. 

Röportaj: Hande ONAT - Mustafa TOGUR

Güncelleme Tarihi: 16 Mayıs 2018, 10:40
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER