banner1365

banner1469

banner1345

banner1480

Bireysel silahlanma endişe veriyor

banner1357

Samsunlular, bireysel silahlanmanın arttığını, internet üzerinden satın alınan silahların ciddi sorunlar teşkil ettiğini belirterek,  önlem alınması gerektiğini dile getirdi

SAMSUN SOKAK RÖPORTAJI 26.06.2019, 09:16 26.06.2019, 09:29
banner1353
banner1375

Samsun Medya Grubu'na bağlı Samsun Canlı Haber TV mikrofonlarına konuşan Samsunlular, "Bireysel silahlanma hakkında ne düşünüyorsunuz ?" sorusuna yanıt verdi. 

İşte aldığımız yanıtlar: 

MANASI YOK
Sedat ŞENEL: Bireysel silahlanmanın kötü bir durum olduğunu belirtmek isterim. Tehlikeli ve bir manasının olmadığını düşünüyorum. Özellikle kutlamalarda yaşanan kazaları görüyoruz. İnsanları öldürmekten başka bir işe yaramayan bir ürünün hobisi de olmamalı.

SORUMLULUKLAR BİLİNMİYOR
Erdoğan KÖKTEN:  Biz bir şekilde yasal sorumluluğu bilmeden gelişi güzel silah alırsak bu bireysel silahlanma değil, cahilliktir.  Hem kullanmayı hem de getirdiği sorumlulukları bilmiyoruz.  Biz Karadeniz milleti olarak sinirli bir toplumuz. Bir tartışma olduğu zaman hemen silah çıkartıyoruz. Hiç doğru bulmuyorum.

BÜYÜK BİR SIKINTI
Celal SARAR: Bireysel silahlanmanın toplum için faydalı olduğuna inanmıyorum.Çünkü insanlar kendilerini haklı hissettikleri zaman hemen silaha başvuruyorlar. Bu durumda belirli problemleri doğuruyor. Hem insanların canına kast ediyorlar hem de çocuklara kötü örnek oluyorlar. 

HAKKI OLMAMALI
Murat AKDOĞAN: Bana göre insanların böyle bir hakkı olmamalı. Güvenlik güçleri zaten gereken güvenliği sağlıyor. Öncelikle verilse dahi doğru insanlara verilmiyor. Bu konuda hassas davranmak lazım. Basit bir tartışma da bile silahlarını çekip kullanabiliyor bu nedenle olmamasını tercih ederim. 

İNTERNETTE SATILIYOR
Musa ÇAKMAK: Silah taşımaya her zaman karşıyım. Fakat taşınması da icap ettiği zaman da mutlaka savcılıktan temiz kağıt alınması gerekiyor. Şimdi insanlar ruhsatsız bir şekilde internetten kolaylıkla alabiliyor. Bu nedenle Türkiye de olan cinayetler bitmek bilmiyor. 

ÖLDÜRMEYE HAKKI YOK
Ramazan GÖK: Bireysel silahlanma hiç hoş bir şey değil. İnsanlar barış içinde yaşaması gerekirken neden bireysel silahlanalım ki? Allah madem bizi insan olarak yaratmış toplum birlik ve beraberlik  içinde  yaşamamız lazım. Kimsenin kimseyi öldürmeye hakkı yok. 

GEREKEN KİŞİLERDE OLMALI 
Bülent ÇELİK: Silahın ihtiyacı olan insanlara gerekli olduğunu ama ihtiyacı olmayan kişilerin ise silahlanmasına da gerek olmadığını düşünüyorum. Yani silah, gereken kişilerde olmalı. Çünkü ani sinirlenmelerde istemediğimiz sonuçlara yol açabiliyor. 

KOLLUK GÜÇLERİNDE OLSUN
Musa SARICAOĞLU: Toplum açısından bireysel silahlanma kötü bir şeydir. Silah kolluk güçlerinin işidir vatandaş da olması çok  yanlış. Bireysel silahlanmanın getirdiği problemleri görüyoruz. Üzücü olaylar karşısında şaşıp kalıyoruz. 

SİLAHA KARŞIYIM 
Abdullah YALIN: Herkese silah verilmemeli. Birçok soruna yol açıyor. Küçük bir tartışma olsa bile karşısındaki insanı düşünmeden hareket edebiliyor. Bu tarz olayların yaşanmaması içinsilah verilmemesi gerekir.

YALNIŞ BULUYORUM
Çağrı ÖZER:. Silahlanmanın Türkiye'de bir çok soruna yol açtığını söyleyebilirim. Yani barış, sevgi, kardeşlik içinde olmak varken silahlanma neden var?  Hiçbir şeyin çözümü kötü bir yola başvurmak değildir. O yüzden çok yanlış buluyorum.

Ebru ÖZTÜRK, Ekrem ASLAN 
 

Yorumlar (0)
açık
Namaz Vakti 19 Şubat 2020
İmsak 05:52
Güneş 07:17
Öğle 12:54
İkindi 15:50
Akşam 18:20
Yatsı 19:40