banner1365

banner1496

banner1345

banner1334

Bayramlar birlikte olunca güzel - Samsun Haberleri

banner1357

Kurban Bayramı'nda aileleriyle birlikte geçirdiklerini dile getiren vatandaşlar, bayramların birlikte vakit geçirildiği zaman anlamlı olduğunu söyledi.

SAMSUN SOKAK RÖPORTAJI 18.08.2019, 10:54
163
Bayramlar birlikte olunca güzel - Samsun Haberleri
banner1353
banner1375

Samsun Medya Grubu'na bağlı Samsun Canlı Haber TV mikrofonlarına konuşan vatandaşlar, Kurban Bayramı'nı nasıl değerlendirdiklerini anlattı.

KÖYDE GEÇİRDİM

Erhan İNAL: Kurban Bayramı tatilini köyümüzde geçirdim. Tatilde denilmez aslında yapmamız gereken işlerimiz vardı ve onları yaptık. Ayrıca kurbanımızı kestikten sonra büyüklerimizi ziyaret edip akrabalarımız ile hasret giderdik. 

EVDEYDİM

Mustafa YAYLA: Emekli olduğum için Kurban Bayramı tatilini evde geçirdik. Çünkü tatile gitmek için yeterli bütçemiz yoktu. Yurtdışında ola çocuklar ve torunlarımız bizi ziyarete geldi. Onlarla birlikte keyifli vakit geçirdik.

İMKANIMIZ YOK

Ramis GÜNEN: Kurban Bayramı'nı evimizde geçirdik. Çünkü kış mevsimi yaklaştığı için bütçemizi düşünmek zorundaydık.  Bizde yakınlarımızın bizi ziyaret etmelerini bekledik. 

MESAİ YAPTIM     

Harun ÖZKAYA: Kurban Bayramı tatilinde iznim olmasına rağmen mesai yaptım. Çünkü biraz daha fazla para alabilme imkanım vardı. Bende tatilimi bu yönde değerlendirdim. Bunun yanı sıra aile ziyaretlerinde bulunmayı da ihmal etmedim. 

KÖYE GİTTİK 

Emircan ŞAHAN: Kurban Bayramı tatilinde aile büyüklerimiz köyümüzde olduğu için biz de köye gittik. Kurbanımızı kestikten sonra ise büyüklerimizi ziyaret edip hal hatır sorduk.

PAYLAŞIM DEMEK

Olcay ERGEN: Bu bayramda şükürler olsun kurbanımızı kestik ve akrabalarımız ve yakın dostlarımızı ziyaret ettik. Çünkü bayram tatillerinde şehir dışına gitmeyi sevmiyorum. Bayram, birlikte olmak ve paylaşmak demektir.

AİLEMİN YANINDAYDIM

Yaşar Kemal YILMAZ: Yurt dışında yaşıyoruz. Bayram için ailemizin yanına geldik ve sevdiklerimizle birlikte vakit geçirdik. Bizim için önemli olan sevdiklerimizle beraber olmaktı.  Çok şükür öyle de oldu.

EKONOMİ ORTADA 

Ata AŞILIOĞLU: Ekonomi ve toplumun durumu ortada. Bu durumda tatil yapmamız imkansız.  Bu nedenle ailem ile birlikte evdeydik. Büyüklerimizi ziyaret edip keyifli vakit geçirdik. Bizim için de önemli olan buydu. 

ZİYARET ETTİK

Abdullah BAYAR: Kurbanımızı kestik ve büyüklerimizi ziyaret ettik. Kurban Bayramı dinlenmek için yapılan bir tatil değil. Yapılması gereken budur. Eğer biz büyüklerimize saygı gösterirsek ilerleyen dönemde biz de saygı görürüz. Çünkü bayramlar aile ile güzel.

İL DIŞINDAN GELDİM

Adnan ALKAN: Samsun’da yaşamadığım içim Kurban Bayramı tatilinde  ailemi ziyaret etmek için kente geldim. Çünkü bayramın amacı akrabaları ziyaret edip  birlikte vakit geçirmektir. Hatırlamak ve hatırlanmak çok önemlidir. 

Ebru ÖZTÜRK, Ekrem ASLAN

Yorumlar (0)
banner1474
28°
açık
Namaz Vakti 07 Temmuz 2020
İmsak 03:03
Güneş 05:02
Öğle 12:45
İkindi 16:44
Akşam 20:17
Yatsı 22:07