banner1365

banner1469

banner1345

banner1468

Bayram tatili 5 gün olsun

banner1357

Samsun'da yaşayan vatandaşlar tatil süresinin uzatılmaması gerektiğini, 5 gün tatil verilmesinin yeterli olacağını ifade etti.

SAMSUN SOKAK RÖPORTAJI 04.08.2019, 09:47 04.08.2019, 09:54
banner1353
banner1375

Samsun Medya Grubu'na bağlı Samsun Canlı Haber TV ekipleri Samsun'da yaşayan vatandaşlara mikrofonları uzatarak, "Sizce Kurban Bayramı'nda tatil süresi kaç gün olmalı ?" sorusunu yöneltti. 

İşte alınan yanıtlar: 

ÜLKEYE ZARAR

Cemal ÖZDEMİR: Kurban Bayramı'nda tatil süresinin 4 gün olmasından yanayım. Çünkü iş günü kaybı demek ülke ekomomisine zarar demektir. Bir yandan insanlar tatil yapmak için istiyor ama  doğru bulmuyorum. 

UZATILMALI     

Erdem USLU: Çalışan biri olarak tatilin uzatılmasını isterim. Perşembe ve Cuma günü de dahil olursa biraz daha dinlenebiliriz. Bizim için güzel olur.  Tabi ülkenin menfaati ne ise o açıdan hayırlısı olsun. 

FAYDALI OLACAK

Burçin GİRKLİ: Kurban Bayramı'nda tatil süresi 9 gün olmalı.  Çünkü tatil yapma fırsatı bulamayanlar için uzun bir sürenin faydalı düşünüyorum. En azından aile ile daha fazla vakit geçirme imkanı olacak. 

EN AZ BİR HAFTA

Emre BENLİ: Kurban Bayramı tatili en az bir hafta olmalıdır. Çünkü aileleri uzakta olanlar ve dinlenmek isteyenler var. Bayram demek sürekli alışveriş içinde olmak demektir. Ekonomik açıdan bakıldığında ise tatilin uzun olması olumlu yönden katkı demektir.

UZUN OLMASIN

Harun AKTAŞ: Tatilin uzatılmasından yana değilim. Kurban Bayramı için 5 gün tatil olması uygundur. Çünkü tatil ne kadar uzun olursa bir o kadar da israf yapılması demektir. Ayrıca tatilin uzun olması nedeniyle devletin hizmeti geri kalıyor. Bayram izinleri uzun olmasın.

ÇOK FAZLA

Cengiz ERMİŞ: Kurban Bayramı için 9 gün tatil çok fazla. Zaten ülkemizde tatil süreleri oldukça fazla. Bu durumun Türkiye’yi olumlu yönden etkileyeceğini düşünmüyorum. Ekonomik sıkıntıları hepimiz görüyoruz.

ÇALIŞANLAR İÇİN OLSUN

Bayram DİL: Emekliyim. Bu nedenle tatil süresinin uzun veya kısa olması benim için bir anlam ifade etmiyor. Ancak çalışanlar için uzatılması gerekir.  Çünkü o  insanların da hakkı var.

TATİL OLMAMALIDIR

Kazım MEMİÇ: Kurban Bayramı'nda tatil uzatılmamalıdır. Ramazan Bayramı'nda yeterince tatil yaptık.  Bu bayramda aynı şeklide olursa devlet çalışmayan insana para ödeyecek.Diğer yönden bakıldığında ise turizme katkısı olacak ama çok gerekli bir şey değil.

BEŞ GÜN OLMALI 

Zeki BAYAR: Kurban Bayramı tatili beş gün olmalı. Çünkü tatil uzatıldığı zaman ekonomide büyük sarsılma olduğunu düşünüyorum. İşverenlerin işleri aksamış oluyor. O yüzden beş gün tatil herkese yetebileceğini söyleyebilirim.

UZATILMASIN

Fatma  KARAKULUÇ: Türkiye’de insanlar sürekli tatil yapmaya alışmış. Tatilin uzamasıyla birlikte resmi işlemlere de ara veriliyor. Bu sefer hayat durma noktasına geliyor. Bu nedenle sürenin uzatılmaması gerektiğini düşünüyorum. 

Haber: Ebru ÖZTÜRK, Ekrem ASLAN

Yorumlar (0)
12°
parçalı bulutlu
Namaz Vakti 16 Aralık 2019
İmsak 06:15
Güneş 07:47
Öğle 12:35
İkindi 14:53
Akşam 17:14
Yatsı 18:41