TCDD Sivas-Samsun arası yolcu treni seferleri 27 Nisan’da başladı. En son 2015 Eylül ayında Samsun’dan Sivas’a yola çıkan trenin ardından 8 yıl boyunca tren seferleri ile yolcu taşımacılığı yapılamamıştı. Aradan geçen uzun yılların ardından trenle Samsun'a gelen 4 yolcu, seferin 8 yıl önceki son yolculuğunu da 8 yıl sonraki ilk yolculuğu da yapmanın kendilerine nasip olduğunu söyledi.

"8 YIL SONRAKİ İLK SEFERDE DE TRENDEYİZ"

Sivas-Samsun arasındaki son ve ilk tren seferine binmenin ayrı bir mutluluk verdiğini dile getiren Mehmet Duran isimli yolcu, “Tren yolculuğu çok güzel. Herkese tavsiye derim. Çok güzel bir yolculuk geçirdik. Onun açısından çok mutluyuz. 8 yıl önceki son yolculukta da trenle kapanış yapmıştık. Bu sefer de açılışı da yapmak nasip oldu. Tokat’ta trene bindik ve Samsun’a geldik” dedi.

Trende yolculuk yağan öğrenciler ise, “En son 5 yaşındayken trene binmişim. Yıllar sonra tekrar trene binmek güzeldi. Bence tiren yolcuğu otobüs yolculuğundan daha güzel” ifadelerini kullandı. Sivas’tan Samsun’a 8 saatlik bir yolculuk sonrası gelen treni izlemek için gara gelen vatandaşlar ise seferlerin başlamasını trene el sallayarak kutladı.

SİVAS-SAMSUN-SİVAS TREN SEFERLERİ SAAT VE GÜNLERİ

Sivas-Samsun-Sivas tren Sivas’tan perşembe, cumartesi ve pazartesi günleri saat 08.40’ta kalkıp, 16.43’te Samsun’a varacak. Samsun’dan Sivas’a giden tren ise cuma, pazar ve salı saat 08.35’te kalkıp, saat 16.37’de Sivas’a varacak.

SAMSUN HABER İLE İLGİLİ İÇERİKLERE GÖZ ATIN.