doğa yataks cemre
 
5s dikey izosam bilgi

Samsun Seferber Oldu! “Biz Bize Yeteriz”

Samsun-Seferber-Oldu1
Daha Fazla Göster

Samsun Seferber Oldu! “Biz Bize Yeteriz” Samsun’da Tekkeköy, İlkadım ve Çarşamba Belediyesi sel bölgesindeki yaraları sarmak için seferber oldu

Samsun’da Tekkeköy, İlkadım ve Çarşamba Belediyesi sel felaketinin yaşandığı bölgelere helikopterle gıda yardımı ve iş makineleri gönderdi. Başkan Togar, “Yaraları sarmak istiyoruz” dedi.

Samsun Seferber Oldu 1 Ana Manşet

2 HELİKOPTER GIDA YARDIMI
Samsun’da belediyeler Sinop, Kastamonu ve Bartın’da yaşanan sel felaketinin ardından adeta seferber oldu. Yaklaşık 50 vatandaşın hayatını kaybettiği felakette mağdur olan vatandaşların yardımına koşmak için Tekkeköy, İlkadım ve Çarşamba belediyesi ortak hareket etti. “Biz bize yeteriz” sloganıyla iki helikopter gıda yardımı ve iş makinesi gönderildi.

Samsun Seferber Oldu 8 Ana ManşetSamsun Seferber Oldu 4 Ana Manşet

YARALARI SARMAK İSTİYORUZ
Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, “Su baskını ve selden etkilenen kardeşlerimizin yaralarını sarmak için Tekkeköy, ve  Çarşamba Belediyesi olarak harekete geçerek bölgede gerek duyulan iş makinalarını, Tekkeköy ve Çarşamba Belediyesi olarak 2 helikopter ile temel gıda maddeleri, su ve ekmek gönderiyoruz” ifadelerini kullandı.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir