doğa calven cemre
       
5s arslan Mega Halı

Samsun Roket Takımı Adını Dünyaya Duyurdu!

samsun-roket-takimi
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Samsun Roket Takımı Adını Dünyaya Duyurdu! Samsun Roket Takımı 16 ülkeden 75 takımın katıldığı 2021 Uluslararası Roket Mühendisliği Yarışması’nda (IREC2021) “teknik mükemmeliyet” kategorisinde ikinci oldu.

Bu yıl Kovid-19 pandemisi sebebiyle sanal olarak gerçekleşen ve 16 ülkeden 75 takımın katıldığı yarışmada Amerika Birleşik Devletleri’ne (ABD) gidemeyen takımlar kendi ülkelerindeki imkanlar ile atışlarını gerçekleştirdi. 2019’dan beri ABD’de yapılan yarışmalarda Türkiye’yi temsil eden Samsun Roket Takımı, Kızılırmak V10 roketini T3 Vakfı ve ROKETSAN desteği ile mayıs ayında Tuz Gölü Atış Tesisleri’nden fırlattı. Atış esnasında tüm sistemleri çalışan Kızılırmak V10 roketi, yere başarılı bir şekilde iniş yaptı. Yapılan tüm bu çalışmalar sonucunda roket, “teknik mükemmeliyet” kategorisinde ikincilik ile ödüllendirildi.

Samsun Universitesi Rektoru Aydindan Birliktelik Cagrisi Ana Manşet

KUTLUYORUM

Samsun Roket Takımı’nın daha önce de aldığı ödüllerle kendileri için gurur kaynağı olduğunu hatırlatan Samsun Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mahmut Aydın, “2021 Uluslararası Roket Mühendisliği Yarışması’nda teknik mükemmeliyet alanında Kızılırmak adlı roketleriyle ikinci olan Samsun Roket Takımımızı ve akademik danışmanı Dr. Öğretim Üyemiz Melahat Cihan’ı en kalbi duygularımla kutlar, başarılar dilerim” dedi.

AW351282 01 Ana Manşet

 


E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir