Samsun'un Terme ilçesinde, huzur ve güven ortamının sürekliliğinin sağlanması amacıyla ‘şok uygulamalar’ yapıldı. Uygulamalara İl Emniyet Müdürü Dr. Ömer Urhal da katıldı

SAMSUN'DA ŞOK UYGULAMA

Samsun İl Emniyet Müdürlüğü narkotik, KOM, asayiş ve trafik birimleri tarafından eş zamanlı ve geniş çaplı gerçekleşen şok uygulamalara 8 amir, 22 ekip ve 70 personel katıldı. 629 kişiye GBT sorgusu yapılarak, 1 şahsın basit yaralama suçundan arandığı, 1 şahsın yoklama kaçağı olduğu tespit edildi. 168 araç sorgusunda 3 araç sürücüsüne ehliyetsiz araç kullanmaktan, 1 araca da sigortasızlıktan toplam 22 bin 491 TL idari para cezası uygulandı. 1 araçtan üç parça halinde esrar maddesi ele geçirildi.

SMG gündeme getirmişti! Samsun'da yağmur suyu kanalları yapılıyor SMG gündeme getirmişti! Samsun'da yağmur suyu kanalları yapılıyor

İŞLEM YAPILDI

Toplamda 10 iş yeri denetlenerek, iki iş yerine ‘kumar oynanması için yer ve imkân sağlama’ suçundan adli İşlem yapıldı. 15 şahsa 5326 SKM’den toplamda 27 bin 285 TL idari para cezası uygulandı. 1 adet 7.65 çapında ruhsatsız tabanca, tabancaya ait 6 adet 7.65 mm çapında fişek, 10 adet amaç dışı bıçak, 2 adet muşta da ele geçirildi.

DENETİMLER DEVAM EDECEK

Huzur ve güven ortamının devamlılığının sağlanması, suç işleme amacındakilerin caydırılması ve aranan şahısların yakalanması varsa suç delillerinin ele geçirilmesi amacıyla denetimlerin devam edeceği bildirildi.

SAMSUN HABER İLE İLGİLİ İÇERİKLERE GÖZ ATIN