Samsun polisi 'İnşaat Fuarı'nda bulunan kadınlara tek tek KADES, hırsızlık ve dolandırıcılık olayları hakkında bilgi verip, uyarıda bulundu. 

Samsun'da Uçan Muhtar! Samsun'da Uçan Muhtar!

Samsun İl Emniyet Müdürlüğü,Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü ekipleri, '6. İnşaat Fuarı'nda kadınları KADES uygulaması hakkında bilgilendirdi. 

BROŞÜRLÜ UYARI

İl Emniyet Müdürlüğü,Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü ekipleri,  '6. Samsun İnşaat Fuarı'nda  aile içi ve kadına yönelik şiddetle mücadele kapsamında hayata geçirilen Kadın Acil Destek (KADES) uygulamasının tanıtımı yaptı. Stantları gezerek, KADES uygulaması, dolandırıcılık, evden hırsızlık olaylarına karşı uyarılarda bulunan polis ekipleri, acil numaralar hakkında da bilgilendirmelerde bulundu. 

KADES ANLATILDI

Samsun polisinin yaptığı bilgilendirmede, cep telefonlarına yüklenen KADES uygulaması üzerinden kadınların yardım taleplerine en kısa sürede cevap verildiği, telefonla arayarak oluşan zaman kaybının ortadan kaldırıldığı anlatıldı.   Ayrıca ekipler, kendini polis, asker, savcı gibi tanıtıp para isteyenlere karşı dikkatli olunması gerektiğini ve böyle bir durumla karşılandığında ihbar etmeleri gerektiğini söyledi.

Dilber BAHADIR, Umut Can EREN

SAMSUN HABER İLE İLGİLİ İÇERİKLERE GÖZ ATIN.