Samsun, Karadeniz’in en önemli deniz ticaret noktalarından biri olduğu gibi aynı zamanda tarihi, doğal ve turistik alanları ile de karşımıza çıkıyor. Her sene binlerce yerli ve yabancı turiste ev sahipliği yapan Samsun birçok mavi bayraklı plajı da bünyesinde bulunduruyor. Sizlere deniz, kum ve güneş üçlüsünün keyfini çıkarabileceğiniz birbirinden güzel plajlar bulduk. Yazımızı okumadan plaj seçmemenizi öneriyoruz. Karadeniz’in hırçın dalgalarına yakalanmamak için doğru plaj seçimini beraber yapalım.

Samsun'da denize nerede girilir? İşte Samsun'un en güzel plajları ve  sahilleri - Samsun Haber, Samsun Son Dakika Haberleri

SAMSUN'DA DENİZE GİRİLECEK YERLER 

Önemli not: Yazımızdaki fiyatlar 2023 Temmuz ayına göre düzenlendi. Fiyatlar aylık olarak değişebilir.

1-Omtel Plajı
2-Çatalçam Plajı
3-Atakum Plajı
4-Hürriyet Sahili
5-Fener Plajı
6-Kurupelit Halk Plajı
7-İnci Plajı
8-Körfez Plajı
9-Mert Plajı & Aquapark
10-Costal Sahili (Beach)
11-Çaltı Plajı
12-Yakakent Blue Sea Aile Plajı

OMTEL PLAJI NEREDE? 

Omtel plajı mavi bayrağa sahip olup uzun bir sahil şeridiyle göz dolduruyor. Plaj tertemiz ve masmavi denizi ile her sene yerli ve yabancı birçok turiste ev sahipliği yapıyor. Omtel plajı arkasında yer alan Omtel Oteli’nden adını alırken plaja girişler ücretsiz olarak yapılıyor.

Çabuk derinleşmeyen, sığ ve dalgasız denizi sayesinde çocuklu aileler ve yüzme bilmeyenlerin de ilk tercihi olan Omtel plajında ailelere öncelik veriliyor. Plajda deniz ve güneşin tadını doyasıya çıkarabileceğiniz gibi, sevdikleriniz ile beraber piknik ve kamp yapma olanağı da bulabilirsiniz. Şehrin kalabalığından uzak ve sakin bir plaj arayışı içindeyseniz Omtel plajında mutlu olacağınızı düşünüyoruz.

Tesis İmkanları

·        Duş

·        Tuvalet

·        Otopark alanı

Bankalarda yeni dönem başladı! Bankalarda yeni dönem başladı!

·        Şemsiye

·        Büfe

·        Market

·        Cankurtaran

·        Şezlong

·        Soyunma kabini

OMTEL PLAJI 2023 GİRİŞ ÜCRETLERİ

·  Plaja giriş ücretsiz

·  2 şezlong + 1 şemsiye 200-250 TL

Ulaşım

Şehir merkezine 15 km uzaklıkta bulunan plaja merkezden kalkan otobüsler ile ulaşım sağlanıyor.

ÇATALÇAM PLAJI 

Mavinin ve yeşilin uyumunu göreceğiniz Çatalçam plajında sevdiklerinizle birlikte kalabalıktan uzak, sessizlik ve sakinlik içerisinde plajın keyfini çıkarmaya hazır mısınız? Çatalçam plajının denizi tertemiz ve dalgasız bir yapıda olup sahil şeridi ise ince kumlardan oluşuyor. Plaj bu özelliğinden dolayı çocuklu aileler ve yüzme bilmeyenlerin vazgeçilmezi durumunda.

Tüm gününüzü keyifli bir şekilde geçirebileceğiniz plajda yürüyüş yapabilir, kamp veya piknik yapma olanağı bulabilirsiniz.

Tesis İmkanları

·  Duş

·  Tuvalet

·  Soyunma kabini

·  Ücretsiz otopark alanı

Çatalçam Plajı 2023 Giriş Ücretleri

Plaja girişler ücretsiz

Ulaşım

Şehir merkezine 10 kilometre uzaklıkta olan plaja merkezden kalkan minibüsler ile ulaşım sağlayabilirsiniz.

3- ATAKUM PLAJI 

Gündüz ve gece ayakta olan Atakum plajı bölgenin popüler plajlarından biri olup uzun bir sahil şeridine sahip. Gündüzleri uzun yürüyüşler sonrası denizde serinleyebileceğiniz gibi, geceleri ışıl ışıl olan sahil şeridinde keyifli zamanlar geçirebilirsiniz. Gelen misafirlerin İzmir Kordon’a benzettiği Atakum plajında her bütçeye uygun birçok kafe ve restoran seçeneği bulunuyor.

Keyifli bir gün geçirebileceğiniz Atakum plajı kumlu bir yapıya sahip olup, denizi sığ, sakin ve ılık bir yapıya sahip. Plajda bulunan iskelenin gün boyu keyfini çıkarabilir, birbirinden güzel fotoğraflar çekilebilir ve muhteşem manzarada gün batımına şahit olabilirsiniz.

 Tesis İmkanları

·  Duş

·  Tuvalet

·  Market

·  Kafe

·  Yürüyüş yolu

·  Otopark alanı

·  Soyunma kabini

·  Cankurtaran

·  Restoran

Atakum Plajı 2023 Giriş Ücretleri

Plaja girişler ücretsiz

Ulaşım

Şehir merkezine 10 kilometre uzaklıkta bulunan plaja, merkezden kalkan otobüsler ile ulaşım sağlanıyor.

HÜRRİYET PLAJI

Şehrin gürültüsünden uzaklaşmak, sevdikleriniz ile birlikte kalabalıklardan uzak bir şekilde vakit geçirmek için Hürriyet sahili doğru bir adres. Hürriyet sahili yılın her günü ve her saati ziyaretçi kabul ederken plaja girişlerin ücretsiz olduğunu belirtmeliyiz. Özellikle çocuklu ailelerin tercih ettiği plajda aileniz ve sevdikleriniz ile kamp ve piknik yapmanın keyfini yaşayabilirsiniz.

Sahilde bulunan iskelede manzaranın keyfini çıkarabilir sevdikleriniz ile beraber güzel anların fotoğrafını çekebilirsiniz.

Tesis İmkanları

·  Duş

·  Tuvalet

·  Otopark alanı

Hürriyet Sahili 2023 Giriş Ücretleri

Plaja girişler ücretsiz

Ulaşım

Samsun şehir merkezine 40 km

Toplu taşıma araçları ile Çarşamba ilçesine geldikten sonra plaja ulaşım sağlayabilirsiniz.

FENER PLAJI

Sıcaktan bunalıp kendinizi mavi bayraklı denizin serin sularına bırakmak için Fener plajı ideal seçenek olabilir. Plaj 235 metre uzunluğunda ve 48 metre genişliğinde uzun bir sahil şeridinden oluşuyor. Merkeze yakınlığı ve ulaşımın kolaylığı sayesinde çok fazla tercih ediliyor. Plajda dalgakıran bulunduğu için Karadeniz’in hırçın suları ile burada karşılaşmıyoruz. Güneşin ve kumun keyfini çıkarırken, müzik ile de ruhunuzu dinlendireceğinize inanıyoruz.

Tesis İmkanları

·  Duş

·  Tuvalet

·  Şemsiye

·   Kafe

·  Şezlong

·   Market

·  Otopark alanı

·  Soyunma kabini

Fener Plajı 2023 Giriş Ücretleri

·  Giriş 50 TL

·  10 yaş altı çocuklar ücretsiz

Ulaşım

Şehir merkezine 5 km uzaklıkta olan plaja merkezden kalkan toplu taşıma araçları ile ulaşım sağlayabilirsiniz.

Yazar Notu: Plajın kapasitesi 1000 kişi olsa da hafta sonları ve özel günlerde yer bulmak için plaja erken gitmenizi öneriyoruz.

KURUPELİT HALK PLAJI

İncecik kumlardan oluşan sahil şeridinde uzun yürüyüşler yapabilir güneşin tadını doyasıya çıkarabilirsiniz. Kurupelit halk plajında denizin keyfini doyasıya çıkarabileceğiniz gibi, sevdikleriniz ile beraber piknik ve kamp keyfini de yaşayabilirsiniz. Plaja girişler ücretsizken plaj çevresinde bulunan işletmelerden şezlong ve şemsiye kiralayabilirsiniz.

Tesis İmkanları

·  Duş

·  Tuvalet

·  Şemsiye

·  Market

·  Cankurtaran

·  Otopark alanı

·  Şezlong

·  Soyunma kabini

Kurupelit Halk Plajı 2023 Giriş Ücretleri

·  Plaja girişler ücretsizken

·  2 şezlong + 1 şemsiye 150-200 TL

Ulaşım

Samsun şehir merkezine 15 kilometre uzaklıkta bulunan plaja şehir merkezinden kalkan otobüsler ile plaja ulaşım sağlayabilirsiniz.

İNCİ PLAJI 

Sakinliği ile ünlü olan İnci plajı günün yorgunluğunu atmak için Samsun’un en uygun plajlarından biri olarak karşımıza çıkıyor. Mavi bayrağa sahip olan plajın uzunluğu 470 metre genişliği ise 30 metre olup, sahil şeridi ince ve tertemiz kumlu yapısıyla bizleri karşılıyor. Denizi sığ bir yapıya sahip olsa da rüzgârlı havalarda dalga görülebiliyor. Burası Karadeniz dikkatli olmanızı öneriyoruz. Plaja kendi kamp sandalyeniz ile gelip ücretsiz bir şekilde yararlanabileceğiniz gibi şezlong ve şemsiye kiralayabilirsiniz.

Tesis İmkanları

·  Duş

·  Tuvalet

·  Şemsiye

·  Şezlong

·  Bisiklet yolu

·  Cankurtaran

·  Otopark alanı

·  Soyunma kabini

İnci Plajı 2023 Giriş Ücretleri

·  Plaja giriş ücretsiz

·  2 şezlong + 1 şemsiye 200-250 TL

Ulaşım

Samsun şehir merkezine 10 kilometre uzaklıkta olan plaja şehir merkezinden kalkan otobüsler ile ulaşım sağlayabilirsiniz.

KÖRFEZ PLAJI 

Ailelerin ve arkadaş gruplarının kalabalıktan uzaklaşarak dinlenmek, uzun yürüyüşler yapmak, deniz kum ve güneşin keyfini çıkarmak için tercih ettikleri Körfez plajını yılın her günü ziyaret edebilirsiniz. 2017’den beri mavi bayrağa sahip olan plajın 400 metre uzunluğunda ve 90 metre genişliğinde ince kumlardan oluşan bir sahil şeridi mevcut.  Denizi sığ ve dalgasız bir yapıda olduğu için çocuklu aileler tarafında da çokça tercih ediliyor. Size tavsiyemiz plajın çevresinde bulunan balık restoranlarında balık yemeden dönmemeniz.

Tesis İmkanları

·  Duş

·  Tuvalet

·  Cankurtaran

·  Otopark alanı

·  Soyunma kabini

Körfez Plajı 2023 Giriş Ücretleri

·  Plaja giriş ücretsiz

Ulaşım

Samsun şehir merkezine 15 kilometre uzaklıkta bulunan plaja şehir merkezinden kalkan otobüsler ile ulaşım sağlayabilirsiniz.

Yazar Notu: Yat limanının yanında yer alan plajda dalgakıran mevcut olduğu için hava rüzgârlı olsa bile etkilenmiyorsunuz.

MERT PLAJI AQUAPARK

Mert Plajı & Aquapark temiz sahil şeridi ve denizi sayesinde birçok turistin ilgisini çekiyor. Plajda aileniz ve sevdikleriniz ile birlikte keyifli dakikalar geçirebilir, denizin ve güneşin tadını çıkarabilir veya plajda bulunan plaj sporlarını deneyimleme şansı bulabilirsiniz.

Plajın bünyesinde 5 farklı aquapark ve çocuk havuzu bulunduğu için çocuklu ailelerin ilk tercih noktalarından biri oluyor. 

Tesis İmkanları

·  Duş

·  Tuvalet

·  Şemsiye

·  Cankurtaran

·  Plaj sporları

·  Çocuk havuzu

·  Aquapark

·  Bar

·  Kafe

·  Şezlong

·  Otopark alanı

·  Soyunma kabini

Mert Plajı & Aquapark 2023 Giriş Ücretleri

·   Plaja girişler ücretli

·   2 şezlong + 1 şemsiye 250-300 TL

Ulaşım

Samsun şehir merkezine 22 kilometre uzaklıkta bulunan plaja şehir merkezinden kalkan otobüsler ile ulaşım sağlayabilirsiniz.

COSTAL SAHİLİ

Sevdikleriniz ile birlikte kamp veya piknik yapabileceğiniz, ruhunuzu dinlendirebileceğiniz, şehrin karmaşasından uzaklaşabileceğiniz Costal Beach’in sahil şeridi ince kumlardan oluşuyor.

Costal Beach’te herhangi bir işletme bulunmuyor. Bir gününüzü Costal sahilinde geçirmeyi düşünüyorsanız yanınıza istek ve ihtiyaçlarınızı almanızı öneriyoruz. Çok sayıda canlı türüne ev sahipliği yapan plajın kapıları yılın her günü misafirlerine açık bulunuyor. 

Tesis İmkanları

·  Tuvalet

·  Otopark alanı

Costal Sahili (Beach) 2023 Giriş Ücretleri

·  Plaja girişler ücretsiz

Ulaşım

Özel araç ve taksi ile ulaşım sağlayabileceğiniz plaja herhangi bir toplu taşıma aracı bulunmuyor.

SAMSUN HABER İLE İLGİLİ İÇERİKLERE GÖZ ATIN.

Kaynak: ENUYGUN